به گزارش صبح توس؛ اسماعیل حاجی آبادی، رئیس اداره ورزش و جوانان قوچان عصر امروز در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در سال گذشته ورزشکاران قوچان در عرصه های مختلف جهانی موفق به کسب 8 مدال شدند و این در حالیست که از ابتدای سال جاری تاکنون ورزشکاران این شهرستان موفق به کسب چهار مدال طلای جهانی، دو نقره آسیایی و سه برنز بین المللی شده اند.

وی ادامه داد: همچنین در سال گذشته 15 مدال کشوری توسط ورزشکاران این شهرستان کسب شده بود و از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد این مدال ها به 29 مدال کشوری افزایش یافته است که قطعا تاپایان سال جاری تعداد این مدال ها افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه در سال گذشته تعداد ورزشکاران ساطمان یافته این شهرستان سه هزار و 274 نفر بود، افزود: تعداد ورزشکاران قوچانی در سال جاری با افزایش حدود 500 نفری در طی هفت ماه ابتدایی سال جاری به سه هزار و 744 نفر افزایش یافته است.

حاجی آبادی با بیان اینکه دو هزار و 354 نفر از ورزشکاران این شهرستان را آقایان و هزار و 390 نفر را نیز بانوان تشکیل می دهند، خاطر نشان کرد: درآمد حاصل از اجاره اماکن ورزشی این شهرستان که در قالب ماده 88 عنوان می شود در سال گذشته چهار میلیارد و 740 میلیون ریال بوده که در سال جاری و از ابتدای فروردین ماه تا پایان مهرماه این درامد به بیش از شش میلیارد و 330 میلیون ریال افزایش یافته است.

رئیس اداره ورزش و جوانان قوچان در پایان با بیان اینکه در سال جاری بیش از 90 میلیون ریال پاداش به قهرمانان و مربیان تاثیرگذار در ورزش این شهرستان پرداخت شده است، گفت: در حال حاضر 22 باشگاه فعال در این شهرستان فعالیت می کنند که هشت باشگاه در حال انجام اقدامات قانونی برای دریافت مجوز می باشند.

انتهای پیام/