به گزارش صبح توس؛ سید مهدی حسینی، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد طی بازدید از غرفه صبح توس در نمایشگاه بین‌المللی مشهد اظهار کرد: یکی از رسالت‌های نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ایجاد و تعمیق تفکر دینی در دانشگاه‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر دشمنان با تبلیغات خود به دنبال نشان دادن دانشگاه‌ها به عنوان محیط‌هایی فاسد است اما در جواب آن‌ها باید گفت دانشگاه‌های ما همواره در پشت انقلاب بوده و هستند و همه‌روزه شاهد رشد روزافزون معنویات در دانشگاه‌ها هستیم که نمونه آن شرکت 7 هزار دانشجو در مراسم شب‌های قدر در دانشگاه فردوسی مشهد است.

حسینی یادآور شد: تا پایان سال 1200 دانشجوی دختر و پسر در مراسم اعتکاف دانشگاه فردوسی مشهد شرکت می‌کنند و خدا را شاکریم که میزان شرکت دانشجویان ما در مراسم دینی رو به رشد بوده و استقبال خوبی از آن‌ها می‌شود به‌گونه‌ای که بسیاری از دانشجویان به دلیل کمبود فضای اعتکاف قادر به پذیرش آن‌ها نیستیم.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد بیان کرد: در راهپیمایی عظیم اربعین 500 دانشجو از دانشگاه فردوسی مشهد شرکت کردند و خوشحالیم که امروز شاهد رشد روزافزون معنویت در قشر تحصیل‌کرده و نخبگانی جامعه هستیم.

وی راهبری تمامی برنامه‌های دینی و فرهنگی در دانشگاه‌ها را تحت نظر نهاد رهبری دانشگاه‌ها دانست و افزود: ما در اجرای این برنامه‌ها از تمامی ظرفیت‌های موجود در بخش‌های مختلف در دانشگاه استفاده می‌کنیم و به لطف هم‌جواری دانشگاه فردوسی مشهد با بارگاه رضوی، معنویت خاصی در دانشگاه حکم‌فرما است.

حسینی تأکید کرد: بسیاری از افراد نگران هستند که نسل جوان ما به دلیل تهاجم فرهنگی از دست رفته اند اما این‌طور نیست و زمانی که ما رویش‌های انقلاب را می‌بینیم دلمان به انقلاب روشن می‌شود و یکی از رویش‌های انقلاب شهید حججی بود که با اقدام شجاعانه خود دنیا را به لرزه انداخت.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه فردوسی حضور جوانان و نوجوانان را در نمایشگاه کتاب مشهد پر رنگ توصیف کرد و گفت: امروز خوشحال هستیم که نسل جوان حضور پررنگی در نمایشگاه کتاب دارد و جای دارد تا زمینه‌های حضور نسل جوان در محیط‌های فرهنگی و سالم همچون نمایشگاه کتاب افزایش یابد.

انتهای پیام/