سید احمد حسینی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خلیل آباد در گفت و گو با خبرنگار صبح توس، اظهار داشت: 11 وقف جدید طی یک سال گذشته در شهرستان با ارزشی بیش از یک میلیارد تومان جدید ثبت شده و که 2 مورد در دهه وقف نیز وقف و ثبت سامانه شده است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه 6 مورد از وقف‌های جدید در زمینه‌های قرآنی و فرهنگی است، خاطرنشان کرد: پیگیر این هستیم که مشاوره‌هایی به واقفان بدهیم تا وقف‌هایی به ثبت برسد تا مشکلاتی از مشکلات مردم کم کند و همچنین وقف هایی با موضوعات فرهنگی و قرآنی در سطح شهرستان بسیار کم است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خلیل آباد با تأکید بر اینکه همایش تجلیل از واقفان به‌صورت مشترک بین شهرستان‌های خلیل آباد، کاشمر و بردسکن برگزار شد، تصریح کرد: بحث مشارکت و سرمایه گذاری از سال گذشته در شهرستان خلیل آباد به‌صورت ویژه دنبال کرده‌ایم و این شهرستان نسبت به سایر شهرستان‌ها از رتبه بالایی برخوردار شده است.

وی با بیان اینکه 5 پروژه سرمایه گذاری در حوزه مشارکت در شهرستان خلیل آباد پیاده شده است، اذعان کرد: از این میزان، دو مورد با ادارات دولتی نظیر پروژه ساختمان اداره محیط زیست و کانون پرورش فکری کودکان با ارزش آورده یک میلیارد تومان برای موقوفه بوده است.

حسینی با اشاره به پروژه‌های در دست اقدام اداره اوقاف شهرستان، عنوان کرد: نیروگاه انرژی خورشیدی 20 کیلوواتی در محل بقعه متبرکه امام‌زاده سید حسن (ع) روستای میرآباد با اعتباری بالغ بر 170 میلیون تومان از جمله پروژه‌های در دست اقدام اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خلیل آباد است.

وی همچنین در ادامه تشریح کرد: تمام مراحل احداث این نیروگاه انجام شده و تنها ورود برق به مدار باقی مانده که بحث درخواست کنتور از شرکت برق انجام شده و بعد از نصب کنتور برق وارد مدار توزیع و این پروژه افتتاح خواهد شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خلیل آباد بیان کرد: با توجه به اینکه در شهرستان خلیل آباد بیش از 490 موقوفه و 680 رقبه وجود دارد برنامه‌های فرهنگی و مذهبی خوبی در یک ساله گذشته در سطح شهرستان اجرا شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اجاره املاک وقفی واگذار شده به مستاجرین وصول شده و توانستیم در اجرای امینانه نیت واقفان عواید آن را در مسائل فرهنگی، مذهبی، مساجد، خیریه، حسینیه‌ها، بقاع متبرکه و ... هزینه کنیم که بالغ بر 600 محفل و مجلس در سطح شهرستان خلیل آباد و روستاها برگزار شده است.

انتهای پیام/