حجت‌الاسلام محمد احمدزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در گفت‌وگو با صبح‌توس، در حاشیه بازدید از غرفه صبح توس در نمایشگاه بین المللی اظهار کرد: درس طول تاریخ است که هر کجا انسان به دشمن اعتماد کند حتما ضربه خواهد خورد.

وی افزود: آمریکا نماد خباثت و دشمنی برجسته است و البته هر جا به هر دشمنی اعتماد شود از کوتاه نگری ما است که به دشمن اعتماد شود تا او برای کشور قدمی بردارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: نباید از دشمن انتظار داشت که از دشمنی خود کم کند چراکه همه دشمنی آمریکا در ذات خودش است و خباثت در ذات آمریکا غیر قابل جدایی از آن است.

وی افزود: نوع نکاه و حکومت آمریکا جز در استعمارگری و بهره کشی از ملت ها کاربرد دیگری ندارد و انتظار دیگری از حکومت استکباری و استعماری آمریکا نداریم.

حجت‌الاسلام احمدزاده با بیان اینکه اعتماد به دشمن خطای راهبردی است تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب بارها پدرانه و ناصحانه بر اساس تاریخ و حقیقت وجودی مستکبران در این مورد هشدار داده اند لذا باید درسهای تاریخی مطالعه شود و بررسی شود هر کجا به دشمن اعنماد شد چه نتایج و دستاوردی جز شکست داشته است.

وی افزود: مصدق نهایت اعتماد را به امریکا کرد چه دستاوردی داشت؟ نباید تصور شود امروز دشمن اگر لبخند می زند نیات خیری دارند بلکه پشت این لبخند خنجر و حیله است و به تعبیر قرآن دشمن می خواهد شما از سلاح خودتان غافل شوید و به شما حمله کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی خاطرنشان کرد: حضور مردم در این راهپیمایی به دشمن این پیام را دارد که ملت ایران بیدار هستند و انقلاب اسلامی را با هیچ چیز معامله نمی کنیم و پای خون شهدا ایستادیم.

وی با اشاره به اینکه امنیت و سرافرازی کشور سرمایه کمی نیست افزود: هر کسی از کشورهای مختلف منطقه با نگاه احترام آمیز و عزتمندی به ایرانیان توجه می کنند چراکه ایران اسلامی در برابر استکبار سر خم نکرده است.

حجت‌الاسلام احمدزاده گفت: پیام راهپیمایی 13 آبان به مسئولان داخلی و تصمیم گیران این است مردم پشتوانه مسئولان هستند و از قلدری های دشمن نباید ترسید و مردم هر ساله این پیام در شرایط مختلف ارائه کرده اند و پای آرمان های امام و رهبری ایستادگی کرده ایم و سیاست های مسئلان باید بر اساس مردم تنظیم شود.

انتهای پیام/