به گزارش صبح توس؛ عقربه‌ها ساعت 8 و نیم را نشان می‌دهد اینجا در میدان بسیج مشهد همه آمده‌اند تا بار دیگر نشان دهند دسیسه‌های دشمن و حتی هوای سرد نتوانسته است مردم را از شرکت در راهپیمایی استکبارستیزی 13 آبان باز دارد.

صدها هزار دانش‌آموز، پیر و جوان همه یک صدا فریاد مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر ضد ولایت‌فقیه، را سر می‌دهند تا خشم و انزجار خود را از استکبار جهانی نشان دهند و بار دیگر با آرمان‌های امام و رهبری تجدید پیمان می‌کنند.

هر گوشه که نگاه می‌کنی جلوه‌ای از عشق و علاقه مردم و بخصوص نسل جوان را به انقلاب اسلامی که صاحبی جز همین مردم ندارد، می‌بینی؛ اینجا دیگر سن و سال، مرد و زن، دانش‌آموز و غیر دانش‌آموز معنی ندارد، اینجا همه آمده‌اند تا صدای نابودی هیمنه آمریکا و متحدانش را به گوش جهانیان برسانند.‌

عده از دانش‌آموزان سوار بر یک تریلی که تابوت نمادین استکبار را حمل می‌کرد شعارهای «منع مذاکره راه نفوذ را می‌بندد»، «اگر بپذیرید که موشک را از بین ببرید پدرتان در می‌آید» و «برخی گمان می‌کنند که مذاکره مشکلات کشور را حل می‌کند، اشتباه می‌کنند» سعی در انتقال مفاهیم عینی استکبارستیزی به نسل جوان را داشتند.

محمد هاشمی، دانش‌آموز کلاس یازدهم که همراه همکلاسی‌هایش در راهپیمایی استکبارستیزی 13 شرکت کرده‌اند به صبح توس می‌گوید: من سال گذشته نیز در راهپیمایی 13 آبان شرکت مردم و برخلاف تبلیغات دشمن که می‌گویند ما را به اجبار به راهپیمایی می‌آییم، با اختیار خود آمده‌ایم تا نشان دهیم نسل جوان و نوجوان نیز پیروی ولایت هستند.

وی می‌افزاید: امروز هوا در مشهد خیلی سرد است اما این امر باعث نشد تا ما به میدان نیاییم و با سردادن شعار مرگ بر آمریکا مشت محکمی بر دهان دشمنان ایران بزنیم.

وحید رضایی، دانش‌آموز کلاس دوازدهم که عکس شهید محسن حججی را در دست داشت به صبح توس می‌گوید: من به همراه همکلاسی‌هایم امروز با در دست گرفتن عکس شهید حججی در راهپیمایی 13 آبان شرکت کردیم تا بگوییم پیروی راه شهدا هستیم و نمی‌گزاریم خون آن‌ها پایمال شود.

وی تصریح می‌کند: من چیز زیادی در مورد شهید حججی نمی‌دانستم اما زمانی که در مورد او تحقیق کردم و فهمیدم او چقدر شجاعانه جلوی دشمن ایستاده است، شیفته این شهید شدم و دوست دارم روزی مانند او شوم و با تمام وجود جلوی دشمن بایستم.

زهرا محمدیان، پیر زن 71 ساله‌ای که همراه نوه‌اش در راهپیمایی 13 آبان شرکت کرده بود به صبح توس می‌گوید: باوجود اینکه هوا امروز در مشهد سرد شده است من با نوه عزیزم که 6 سال سن دارد در این راهپیمایی شرکت کرده‌ایم تا بگویم ما نسل اول انقلاب نیز تمام تلاش خود را می‌کنیم تا فرهنگ استکبارستیزی را به نسل جوان انتقال دهیم تا مملکتمان نسبت به دسیسه‌های دشمن ایمن شود.

این راهپیمایی و سردادن شعارهای ضد استکباری تا حرم مطهر رضوی ادامه یافت و سرلشکر یحیی رحیم صفوی مشاور عالی مقام معظم رهبری در جمع راهپیمایان در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی به سخنرانی پرداخت و بیانیه این روز نیز قرائت شد.

انتهای پیام/