به گزارش صبح توس؛ ابراهیم قاسم پور، فرماندار خلیل آباد صبح امروز در صبحگاه مشترک واحدهای مقاومت بسیج دانش‌آموزی شهرستان خلیل آباد که در دبیرستان امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشت: اندیشه و فرهنگ، زیرساخت و اساس و بنیان جوامع انسانی را تشکیل می‌دهد هر کجا این دو مهم کارکرد خوبی ارائه کردند جامع موفقی وجود داشته است.

وی با بیان اینکه در جوامع مختلف مورد فرهنگ و بخش اندیشه و تفکر دو ضلع بسیار مهم هستند که تفاوت جامعه‌ها را نسبت به این‌ها می‌توانیم برشماریم، خاطرنشان کرد: جامعه سالم جامعه‌ای است که در آن فرهنگ سالم و اندیشه متعالی رشد کرده باشد و بالعکس در جامعه ضعیف، ایستا و راکد، اندیشه‌ها نیز ایستا هستند و پویایی و تفکر در این جامعه وجود ندارد.

فرماندار خلیل آباد با تأکید بر اینکه فرهنگ و اندیشه را می‌توان در جوامع مختلف ملاک تفاوت و ارزیابی جوامع داشته باشیم، تصریح کرد: روح و تفکر بسیج و تفکر نواندیش بسیجی برگرفته از همین اندیشه‌های ناب هستند و بسیج و تفکر بسیجی فرایند و روندهای معقول، آگاهانه، آزاداندیشی و مبتنی بر یک فطرت انسانی هستند که در جوامع مختلف ساری و جاری است و نتیجه آن عقل، تعقل و تدبر در آن جوامع انسانی است.

وی همچنین در ادامه اذعان کرد: امام راحل در ابتدای انقلاب تفکر بسیجی را با گفتمان انقلاب همراه کردند و بعد از آن نیز مقام معظم رهبری در حوزه‌های مختلف بحث بسیج را به آن پرداختند و امروز در جامعه جاری است.

قاسم پور با اشاره به اینکه تفکر بسیجی و اندیشه و فرهنگ بسیجی یک فرهنگی است که برگرفته از شجره طیبه است، عنوان کرد: تفکر و اندیشه بازتاب حوزه فرهنگ بسیجی است که حاصل آن انسان خردمند و دانش‌محور است که عامل پویایی جامعه را ایجاد می‌کند و اگر این کارکرد فرهنگ بسیجی به‌درستی ایجاد شود در جامعه ساختاری به وجود می‌آورد که تقدس و ارزش آن برگرفته از تعالیم اسلامی خواهد بود.

وی ادامه داد: اگر تفکر بسیجی در جامعه عملیاتی شود جوهره علمی و دینی آن می‌تواند فرهنگ استکبارستیزی، وفاداری، عشق و ایثار و شهادت و استکبار زدایی و استبداد زدایی و فرهنگ حمایت از اندیشه‌های ناب اسلامی و گسترش آزادی‌خواهی و عدالت‌خواهی و واقع‌نگری بر مبنای تفکر بسیجی شکل بگیرد.

فرماندار خلیل آباد با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی تولید تفکر بسیجی شکل می‌گیرد و این ساختار را حضرت امام در جامعه ایران اسلامی نهادینه کردند و به همه دنیا گسترش پیدا کرد، تشریح کرد: بسیج و آرمان‌های بسیجی و تفکر نو و نواندیشانه بسیجی در داخل کشور متعلق به هیچ ذائقه سیاسی، گروه سیاسی، طبقه اجتماعی یا قشر مشخصی نیست و متعلق به همه مردم ایران اسلامی در زیر پرچم ولایت فقیه است.

وی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی توانست با سرعت بیشتر این تفکر را به باقی کشورها گسترش دهد و از این تفکر نیز شهید فهمیده‌ها، شهید حججی‌ها و... شکل گرفتند، بیان کرد: دانش آموزان نیز آینده‌سازان این انقلاب خواهند بود و آنچه که دشمن از آن هراس دارد همین تفکر بسیجی است که در بین دانش آموزان وجود دارد.

قاسم پور با اشاره به اینکه 13 آبان روز مبارزه با استبداد و استکبار است و باید در این روز برنامه‌ریزی‌هایی که دشمن انجام داده است را با حضور و مشارکت سیاسی خود خنثی کنیم، تأکید کرد: مشارکت سیاسی فقط حضور در انتخابات نیست و می‌تواند در راهپیمایی‌هایی نظیر 13 آبان، 22 بهمن، روز قدس و... متبلور شود.

وی در پایان با بیان اینکه دشمن از سال گذشته برنامه‌ریزی کرده که مردم در راهپیمایی‌ها کمتر شرکت کنند و بعد بتواند اهداف خود در تحریم‌های ظالمانه اقتصادی بیشتر برسد، خاطرنشان کرد: قطعاً دشمن نخواهد توانست به اهداف خود دست پیدا کند و راهپیمایی 13 آبان مقدمه‌ای برای حضور در انتخابات اسفندماه خواهد بود.

انتهای پیام/