حجت الاسلام علی محمدزاده، مسئول شورای زکات شهرستان خلیل آباد در گفت و گو با خبرنگار صبح توس، با بیان اینکه در شش ماهه ابتدایی سال 98 بالغ بر 360 میلیون تومان زکات در شهرستان خلیل آباد جمع آوری شده است، اظهار داشت: از این مبلغ، میزان 60 میلیون تومان خیرین در بحث قربانی، 105 میلیون تومان در بحث فطریه، 25 میلیون تومان در بحث سیل زده و... بوده است.

وی با تاکید بر اینکه سبد غذایی، لباس، کالا و... از جمله مواردی بود که در بحث زکات به دبیرخانه جمع آوری زکات در شهرستان خلیل آباد ارسال شده است، خاطرنشان کرد: زکات جمع آوری شده در بین نیازمندان شهرستان به شکل های مختلف توزیع شده است.

مسئول شورای زکات خلیل آباد با اشاره به اینکه پیش بینی استان برای شهرستان در سال 98 جمع آوری 840 میلیون تومان است، تصریح کرد: تحقق برنامه استانی شهرستان در بحث جمع آوری زکات بالغ بر 80 درصد است که نسبت به شش ماهه مشابه سال قبل 30 درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد نیز معین اقتصادی شهرستان خلیل آباد با محوریت زکات است، اذعان کرد:  مردم و نیکوکاران باید همت و تلاش داشته باشند و به مانند سال قبل قوی تر پای کار باشند تا این بتوانیم کمک بیشتری به نیازمند و ایتام داشته باشیم.

محمدزاده با تاکید بر اینکه همه ساله در شش ماهه دوم بحث زکات به دلیل برداشت محصولات باغی و زراعی نظیر کشمش، پسته، انار و... بیشتر پیگیری می شود و امیدواریم میزان جمع آوری در این مدت بیشتر شود، عنوان کرد: دعوت های عمومی و اجتماعات گروهی در این ایام به جهت جمع آوری زکات بیشتر انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه زکات جمع آوری شده به اضافه مبلغی که کمیته امداد اختصاص می دهد در بین نیازمندان همان روستا توزیع می شود، تشریح کرد: سه روستا از شهرستان به عنوان پایلوت انتخاب شده اند که زکات را در بخش اشتغال و خودکفایی هزینه شود.

مسئول شورای زکات خلیل آباد در پایان خاطرنشان کرد: خیرین می توانند زکات و کمک های خود را به حساب شماره 6037707000123129 در بانک کشاورزی به نام حساب زکات پرداخت نمایند.

انتهای پیام/