به گزارش صبح توس؛ همه ساله در روزهای پایانی صفر و در ایام شهادت امام رضا(علیه‌السلام)، مشتاقان خدمت‌رسانی به زائرین آقا به شکرانه همجواری با مضجع شریف امام هشتم(علیه‌السلام)، بی مزد و منت و با اشتیاقی بی‌وصف، میزبان زائران علی بن موسی الرضا(علیه‌السلام) می‌شوند . 

از نوجوان و جوانانی که در این جمع مشتاق حضور دارند تا سالخوردگان، زن و مرد همه وهمه با هر وسع وتوان می‌آیند و همچون امام مهربانشان، سفره مهر را برای میهمانان حضرت می‌گسترانند. 

 با مهدی درویش، خادمیار نوجوان ۱۶ ساله ای که در ستاد خدمت به زائرین دهه پایانی صفر آستان قدس رضوی فعالیت می کند گفتگویی داشتیم که تقدیم خوانندگان می شود. 

او حس و حالش را از کمک به زائر اینگونه بیان می کند: همانگونه که با خواندن نماز آرامش می گیری، خدمت کردن به زائر هم به انسان آرامش می دهد. اگر عمیق و خالصانه به زائر خدمت کنی، آرامش را از اولین ساعات شروع خدمت درک می کنی. 

مهدی از اشتیاق خود برای کمک به زائران در جاده ها می گوید:  هر سال در ماه محرم و صفر در مسجد محله از عزاداران امام حسین(علیه‌السلام) پذیرایی می کنم و سال گذشته نیز از طریق هلال احمر برای خدمت کردن به زائران پیاده اقدام کردم. 

مهدی، تفاوتی میان خدمت به زائران امام رضا(علیه‌السلام) و خدمت به زائران امام حسین(علیه‌السلام) نمی داند و می افزاید: همانگونه که عشق به پدر و مادر یکی است، عشق و خدمت به زائران ائمه اطهار(علیهما‌السلام) نیز یکی است. 

او با تاکید بر اینکه هر دعای زائر امام رضا(علیه‌السلام) ما را به آقا نزدیک می کند، می افزاید: ما مصداق شعار #همه_خادم_الرضائیم  هستیم چرا که تمام اعضای خانواده من در طرح خدمت‌رسانی به زائرین رضوی شرکت می‌کنند. علاوه بر خانواده، دوستانم را نیز تشویق می کنم که در این مسیر خدمتگزار باشند.

این خادمیار رضوی در پاسخ به این پرسش که از چه زمانی با ستاد همکاری می کنی؟ می گوید: یک‌هفته است که با ستاد خادمیاران رضوی در بخش ساماندهی خادمیاران فعالیت می کنم.

او در مورد فعالیت هایی که در این مرکز انجام می دهد، می گوید: کارهای سیستمی ستاد را انجام می دهم و با کسانی که ثبت نام می کنند تماس می‌گیرم و مشخصات آن ها را درج می کنم. پنجشنبه و جمعه را از صبح تا شب در ستاد مشغول به کار هستم. اگر امتحان نداشته باشم، دوست دارم تا آخر دهه صفر باشم و خدمت کنم. 

این خادمیار نوجوان ادامه می‌دهد: پدر و مادرم زمان های دیگر می گویند قبل از تاریکی خانه باش، اما چون محیط این ستاد معنوی است و خیال آنها بابت حضور من در این جمع راحت است، تا دیر وقت می توانم اینجا باشم.

او می گوید: تفاوتی نمی کند در چه زمینه ای به زائر خدمت کنم، هر کاری در توانم باشد انجام می دهم؛ چرا که اعتقاد دارم که اگر این دنیا کار خیری انجام دهیم، حتما نتیجه اش را خواهیم دید. 

مهدی در پایان می گوید: پدرم گلو و قلبش را عمل کرده است و حالش نامساعد است و تنها خواسته ام از امام رضا(علیه‌السلام) این است که پدرم شفا پیدا کند.

انتهای پیام/