به گزارش صبح توس ، حجت السلام سید قاسم یعقوبی ظهر جمعه در نماز عبادی- سیاسی جمعه نیشابور در مصلای نماز جمعه اظهار  کرد: امام حسین (ع) دنیا را تکان داده است و ما باید از این فرصت بوجود آمده استفاده کنیم و امروز نیاز داریم یک دیپلماسی عمومی داشته باشیم و با ملت ها ارتباط برقرار کنیم.

وی افزود: دانشمندان و نخبگان باید از راه امام حسین (ع) یاد بگیرند و بیاموزند و اربعین بستری برای مبارزه با فساد است و باید در مبارزه با فساد همکاری کنیم.

امام جمعه نیشابور با اشاره به به بازداشت روح الله زم سرکرده رسامه معاند آمدنیوز توسط اطلاعات سپاه بیان کرد: از حرکت ارزشمند سپاه پاسداران که به ایران عزت دادند و عامل سرویس های جاسوسی را از چنگ محافظت دشمنان نظام گرفتند تقدیر و تشکر داریم.

وی ادامه داد: شبکه آمدنیوز قریب بر ده سال است در کشور فتنه می کند و این کار مهم تر از بازداشت ریگی نباشد از آن کم تر نیست.

یعقوبی تاکید کرد: تمام دنیا بهت زده شده اند که چگونه این جاسوس را از محافظت سرویس های امنیتی فرانسه به دام انداختند و مردم ایران وقتی این اخبار را می شنوند احساس غرور می کنند.

وی ابراز کرد: در حوزه سیاست خارجه منطقه ما به سمت آسایش و آرامش درحال حرکت است و با بوجود آوردن شبکه های تروریستی، شایعه پراکنی، مواد مخدر و قاچاق و فشار آوردن از باب تحریم ها نتوانستند اتحاد مردم را نابود کنند.

امام جمعه نیشابور با اشاره به پرتاب موشک به سمت کشتی ایرانی در دریای سرخ از سوی عربستان خاطرنشان کرد: ملت و سیاستمداران ما پاسخ قاطع و کوبنده به دشمنان که مبتکرانه خواهد بود می دهند که آنان را سردرگم خواهد کرد.

وی اظهار کرد: حیف است این نظام را با گران فروشی، رشوه ، فساد و فرهنگ غرب خراب کنیم و انتظار داریم رعایت شرایط و انصاف از سوی مردم انجام شود.

یعقوبی با اشاره به روز صادارات گفت: سال آینده دولت بودجه ای خارج از درآمدهای نفتی خواهد داشت و باید بیشتر صادر کنیم تا کشور تقویت شود و سرمایه های نفتی برای اقدامات مهم تری ذخیره کنیم.

؛