به گزارش صبح توس؛ محمود ذباح مدیر آموزش و پرورش شهرستان رشتخوار صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان در محل سالن اجتماعات این اداره با اشاره به اینکه مسئله کمبود نیرو در مقاطع ابتدائی به صورت سراسری در کل کشور از ابتدای سال تحصیلی جدید مطرح بوده است، گفت: با برنامه ریزی انجام شده و تامین نیرو مورد نیاز خوشبختانه هم اکنون هیچگونه کلاس بدون معلم در سطح شهرستان نداریم.

مدیر آموزش و پرورش رشتخواد همچنین با تاکید بر اینکه تلاش در جهت تخصصی شدن و قرار گرفتن نیروهای متخصص در مدارس سطح شهرستان انجام شده است، گفت: بیش از ۷۰ درصد معلمان در مجموعه آموزش و پرورش شهرستان رشتخوار در حوزه تخصصی خود به کار گیری شده و در مدارس سطح شهرستان هم اکنون در حال تدریس هستند.

وی همچنین در رابطه با معضلات و مشکلات موجود در مدارس سطح شهرستان از تشکیل شناسنامه در این رابطه خبر داد و افزود: این شناسنامه با همکاری مدیران مدارس ایجاد شده که بر اساس آن مشکلات موجود در سطح مدارس شهرستان شناسایی و پیگیری می شود.

وی همچنین در رابطه با جذب و بکارگیری حدود 87 نیروی سرباز معلم و نهضتی در این شهرستان گفت: تمام این نیروهای درای تجربه کاری هستند اما در جهت تقویت کار تاکنون ۴ روز، دوره باز آموزش برای بکارگیری این نیروها در پژوهش سرای دانش آموزی این شهرستان برگزار شده و روند کار دوره بازآموزش همچنان به صورت تخصصی ادامه دارد.

ذباح با تاکید بر اینکه رویکرد مجموعه آموزش و پرورش شهرستان در راستای کار تیمی است، افزود: همراهی و همکاری اولیاء دانش آموزان، شوراها و دهیاران در سطح شهرستان بیشترین کمک را در حوزه پیشرفت های مختلف به آموزش و پرورش شهرستان خواهد کرد.

انتهای پیام/