به گزارش خبرنگار صبح توس؛ ۲۴ فروردین‌ماه امسال بود که سیل ویرانگر برخی روستاهای شهرستان سرخس را در بر گرفت و موجب خسارت به سه روستای چاله زرد، صمدآباد و کلاته حاجی مدد این شهرستان شد.

برای بررسی آخرین وضعیت بازسازی مناطق سیل زده شهرستان سرخس با سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان سرخس به گفتگو نشستیم.

سعید زحمتکشان، سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان سرخس در گفت‌وگو با خبرنگار ما، ضمن اشاره به آخرین وضعیت بازسازی مناطق سیل زده شهرستان سرخس اظهار کرد: در مجموع برای مناطق سیل زده شهرستان سرخس ۲۵۷ واحد احداثی سهمیه اختصاص یافته است.

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان سرخس افزود: برای این ۲۵۷ واحد، ۴۰ میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شده و ۱۰ میلیون تومان نیز به صورت بلاعوض به متقاضیان پرداخت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین برای ۱۰۷ واحدی که در اولویت ساخت هستند، ۱۶۰ پاکت سیمان اهدایی مقام معظم رهبری به صورت رایگان تحویل متقاضیان شده است.

زحمتکشان تصریح کرد: از تعداد ۲۵۷ واحد سهمیه ساخت واحد مسکونی در مناطق سیل زده شهرستان تاکنون ۱۳۲ واحد پی‌کنی، ۱۰۴ واحد بتن‌ریزی، ۱۰۰ واحد اسکلت بندی، ۶۴ واحد سقف‌زنی و ۴۷ واحد گچ و خاک، ۴۵ واحد درب و پنجره و ۲۵ واحد نمای آن انجام شده است.

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان سرخس با اشاره به اینکه در شهرستان سرخس به دلیل برخی مشکلات بازسازی مناطق سیل زده با دو ماه تاخیر شروع شد، بیان کرد: با توجه به اینکه ۸۰ درصد منازل مسکونی آسیب‌دیده در مناطق سیل زده شهرستان در مسیر سیل قرار داشت، کار بازسازی با تاخیر انجام شد.

وی در پایان با بیان اینکه هم‌اکنون کار ساخت و ساز واحدهای مسکونی در مناطق سیل زده شهرستان در جریان است، اظهار داشت: در فاز اول از تعداد ۲۵۷ واحد احداثی، ۱۰۷ واحد تا پایان آبان‌ماه امسال تحویل متقاضیان می‌شود.

انتهای پیام/