به گزارش صبح توس؛ احمد وطندوست عضو شورای شهر تربت حیدریه صبح امروز در جلسه علنی این شورا اطهار داشت: هر کدام از اعضای شورای شهر بعنوان وکیل مردم عهدهایی با موکلین خود بسته اند که باید به آن عمل کنند و پاسخگو باشند، لذا مطالبه گری همراه با انتقاد سازنده و ارائه راهکار و پیشنهاد از سوی مردم بعنوان یک موتور محرک در این مسیر کمک شایانی به اعضا می کند.

 رئیس کمیسیون خدمات شهری تصریح کرد: بر همین اساس قانون اساسی حدود اختیاراتی را برای شورای شهر مشخص کرده ولی متاسفانه در تمام ادوار، شورا ها نتوانستند از این اختیارات قانونی به نحو شایسته ای استفاده کنند و به بسیاری از مسائل شهری نپرداختند.

وی بیان کرد: انتخاب شهرداران، تصویب بودجه شهرداری و نظارت بر عملکرد شهرداران و مدیران شهری مهمترین وظایف شورای شهر است که در همه این حوزه ها ضعفیف عمل شده است.

 وطندوست به آفتی که در کشور وجود دارد و مدیران جدید مشکلات را به مدیران قبلی منتسب می کنند اشاره کرد و افزود: وقتی مدیری مسئولیتی را می پذیرد باید همه آنچه در قبل بوده را بداند و بپذیرد و نسبت به وضع حوزه مدیریتی خود آگاهی داشته باشد.

وطندوست به جایگاه نظارتی شورای شهر پرداخت و گفت: در جایگاه نظارتی شورای شهر جای هیچ گونه ملاحظه سیاسی و جناحی نسیت و عضو شورای شهر باید با شجاعت نسبت به عملکرد مدیران ناکارآمد انتقاد و پرسش گر باشد و نباید قصور خود را در عدم رفع مشکلات شهر کتمان کند.

انتهای پیام/