به گزارش صبح توس؛ به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان در حاشیه نشست ستاد تنظیم بازار خراسان رضوی، اظهار کرد: قیمت هشت قلم کالا در بازار خراسان رضوی ۱۴.۱ درصد افزایش یافته و قیمت ۱۸ قلم کالا نیز هیچگونه تغییری نداشته است.

وی افزود: اکنون قیمت گوشت مرغ، تخم‌ مرغ و لاشه گوسفندی نیز در خراسان رضوی نسبت به متوسط قیمت کشوری این اقلام پایین‌تر است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: نرخ خرید و فروش برنج پاکستانی به دلیل افزایش تقاضا در این استان در مقایسه با متوسط قیمت کشوری آن در هر کیلوگرم حدود هزار تومان بیشتر است. بر این اساس کارگروه تنظیم بازار خراسان رضوی مقرر کرد مجوز دریافت و توزیع انواع برنج پاکستانی که در انبار گمرک موجود است، گرفته شود. برنج‌هایی از محل احتکار کالای توقیف شده نیز گردآوری و در سطح بازار خراسان رضوی توزیع می‌شود. 

رسولیان ادامه داد: همچنین هزار و ۳۰۰ تن برنج پاکستانی با نرخ ستاد تنظیم بازار به زودی وارد شبکه توزیع خراسان رضوی می‌شود تا قیمت آن برای عرضه به مصرف‌کنندگان کاهش یابد. انواع برنج محصول کشور هند نیز با قیمت هر کیلوگرم حدود ۶۰ هزار ریال به میزان کافی در خراسان رضوی موجود و آماده توزیع در سطح بازار است.

وی با اشاره به وضعیت تامین کالاهای مورد نیاز در ایام اربعین و دهه آخر ماه صفر، تصریح کرد: به منظور کمک به هیات‌های مذهبی و موکب‌ها در دهه پایانی ماه صفر همه اقلام مورد نیاز آنها نظیر برنج، شکر و گوشت با قیمت مصوب کارگروه استانی تنظیم بازار موجود است. هیات‌داران و موکب‌داران می‌توانند با مراجعه به نهادهای ذیربط این اقلام را دریافت نمایند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با اشاره به دیگر اقدامات برای تنظیم بازار و حمایت از تولیدکنندگان بخش کشاورزی در استان، عنوان کرد: با هدف جلوگیری از کاهش قیمت گوجه‌فرنگی و کمک به کشاورزان تا دیروز ۲۱ مهر ماه ۳۱ هزار تن گوجه‌فرنگی از سه واحد تولیدی در خراسان رضوی خریداری شده و خرید این محصول تا زمان رسیدن قیمت آن به حد معقول ادامه خواهد یافت.

رسولیان اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۹۳ هزار تن نهاده دامی در سطح خراسان رضوی توزیع شده که در مقایسه با ۳۰ هزار تن نهاده دامی توزیع شده طی مدت مشابه پارسال، افزایش قابل ملاحظه‌ای دارد. هم‌اینک تمامی انبارهای دولتی و حتی انبارهای بخش خصوصی فعال در خراسان رضوی پر از نهاده‌های دامی مورد نیاز هستند و بر همین اساس در زمینه تامین چنین اقلامی هیچگونه مشکلی در استان وجود ندارد.

وی بیان کرد: مقادیری حبوبات به ویژه عدس نیز با قیمت مصوب در اختیار کارگروه تنظیم بازار خراسان رضوی قرار دارد که در اختیار نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی قرار می‌گیرد. 

انتهای پیام/