به گزارش صبح توس؛ علیرضا رزم‌حسینی، استاندار خراسان رصوی شب گذشته در جلسه بررسی اقدامات معین‌های اقتصادی مقاومتی، در جلسه‌ای با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و فرماندار کاشمر، اقدامات معین‌های اقتصاد مقاومتی این شهرستان را مورد بررسی قرار داد.

استاندار خراسان رضوی در بخشی از این جلسه گفت: یکی از اهداف طرح مثلث توسعه اقتصادی- فرهنگی استان تقویت اقتصاد روستا با محوریت روستائیان است.

وی با اشاره به اینکه ایجاد رغبت فعالیت در روستاها برای افراد جوان و تحصیلکرده نیازمند مدرن سازی و صنعتی شدن کسب و کارهای گوناگون است، افزود: در حوزه‌هایی مثل دامپروری چنانچه فعالیت‌ها به شکل صنعتی دنبال شود، فرد شاغل رغبت بیشتری به کار کردن پیدا خواهد کرد و این مهم باعث مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها خواهد شد.

رزم حسینی تاکید کرد: افراد تسهیل‌گر قبل از حضور در روستاها ابتدا باید آموزش‌های لازم را ببینند و اطلاعات روستائیان را جمع آوری کنند.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه پای کار بودن بخش خصوصی یکی از امتیازات طرح مثلت توسعه اقتصادی- فرهنگی استان است، تصریح کرد: باید به دنبال کاهش آسیب های اجتماعی در روستاها باشیم، از طرفی مشاغل خرد را باید مورد توجه دقیق قرار دهیم، چراکه نوسانات اقتصادی کلان بر روی مشاغل اقتصادی خرد کمتر تاثیر می‌گذارد.

انتهای پیام/