حسین رضایی، سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام رضا(ع) در گفت‌وگو با صبح توس اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده ستاد مرکزی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام رضا(ع) به محل سابق فروشگاه بزرگ اتکا انتقال و به مدت یک ماه کلیه واحدهای 22 گانه خدمت‌رسانی این ستاد در آنجا مستقر می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه زائران پیاده جهت استفاده از خدمات اسکان باید در سایت جمعیت خدمتگزار ثبت نام کنند، افزود: تاکنون بیش از هزار مدیر کاروان در سامانه ما ثبت نام کرده‌اند و تمامی این افراد به همایش در مشهد دعوت شدند و موارد مورد نیاز در زمینه‌های مختلف به آن‌ها آموزش و یادآوری شد.

رضایی ادامه داد: تا به امروز حدود 100 هزار نفر در سامانه خدمتگزار زائران پیاده امام رضا(ع) ثبت نام کرده‌اند و روند ثبت نام های ما تا اربعین ادامه دارد تا افرادی که تمایل به استفاده از خدمات این جمعیت دارند بتوانند در آن ثبت نام کنند.

سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام رضا(ع) با بیان اینکه روند خدمت‌رسانی این جمعیت با پایان یافتن اربعین حسینی شروع می‌شود، گفت: هم‌اکنون ایستگاه‌های صلواتی و موکب‌هایی که با ما همکاری دارند، در حال خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی هستند و پس از آن در مشهد و مسیرهای منتهی به مشهد مستقر می‌شوند.

وی یادآور شد: تاکنون پیش‌بینی‌های لازم جهت اسکان 100 هزار زائر پیاده امام رضا(ع) در 300 مکان انجام شده است که از این 300 مکان، 180 مکان آن متعلق به آموزش و پرورش است و مابقی خانه مردمی است که جهت پذیرایی از زائران، اعلام آمادگی کرده‌اند.

رضایی تصریح کرد: در امر اسکان زائران علاوه بر آموزش و پرورش، هیئت‌های مذهبی، ستاد حج و زیارت، هیئت جوادالائمه و چند ارگان دیگر با ما همکاری دارند و در حوزه‌های زیرساختی وزارت راه و شهرسازی و استانداری خراسان رضوی ما را یاری می‌کنند.

سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام رضا(ع) با بیان اینکه علاوه بر خدمات اسکان خدمات درمانی، رفاهی و فرهنگی نیز به زائران ارائه داده می‌شود، گفت: در حوزه درمانی هلال‌احمر و بسیج جامعه پزشکی ما را یاری می‌رسانند تا 820 کیلومتر از جاده‌های منتهی به مشهد را پوشش دهیم.

وی خاطر نشان شد: ایستگاه‌های صلواتی ما نیازمند آب، برق و تلفن هستند که از اینجا خواهان همکاری این سازمان‌ها در جهت ارائه خدمات بهتر به زائران امام رضا(ع) هستیم.

رضایی با بیان اینکه برای 100 هزار زائر پیاده امام رضا(ع) در سه روز پایانی صفر خدمات اسکان، تغذیه و درمان به صورت رایگان در نظر گرفته‌شده است، گفت: در این کار خداپسندانه حدود 20 هزار نفر ما را یاری می‌رسانند.

سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام رضا(ع) ادامه داد: سال گذشته 430 هزار زائر پیاده در دهه آخر صفر از 6 محور منتهی به حرم وارد مشهد شدند و امسال پیش‌بینی می‌شد این تعداد رشد قابل ملاحظه‌ای داشته باشد.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال زائران خارجی بیشتری از پاکستان، افغانستان و عراق در راهپیمایی دهه آخر صفر شرکت کنند، گفت: با همکاری‌های صورت گرفته با وزارت امور خارجه برنامه هایی ویژه ای برای زائران خارجی در نظر گرفته‌شده است.

انتهای پیام/