سردار محمدکاظم تقوی، فرمانده انتظامی خراسان رضوی در گفت‌وگو با صبح توس؛ در حاشیه بازدید از مرز دوغارون و ورود اتباع کشور افغانستان برای شرکت در کنگره عظیم اربعین اظهار کرد: ضمن عرض تسلیت اربعین حسینی، تا امروز استقبال بسیار خوبی از طرف زائران صورت گرفته و مشتاقان زیارت عتبات عالیات در کنگره عظیم اربعین حسینی عازم هستند.

وی افزود: بر اساس آمارها در نیروی انتظامی امادگی کامل برای پذیرایی از زائران وجود دارد و تمهیدات لازم برای حرکت در طول مسیر اندیشیده شده است.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: تا امروز نزدیک به 30 کاروان اتباع مختلف وارد خاک کشورمان شده‌اند و نزدیک به 30 هزار نفر مشتاق زیارت وارد کشور شدند.

وی افزود: در بدو ورود زائران با استقبال مرزبانی و مجموعه ناجا در بخش‌های گذرنامه روبرو هستند و امیدواریم زائران را تا مرزهای شلمچه بدرقه کنیم.

سردار تقوی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی در مبادی مرزی ستقر هستند تصریح کرد: وضعیت مهران و سایر مرزها شرایط خوبی است و امسال مشتاقان اربعین حسینی در سلامت کامل زیارتشان را انجام خواهند داد.

وی افزود: موکب های برپا شده در مرز دوغارون خدمات خوبی را در نظر گرفته اند و همه سازمانها یکپارچه در خدمت زائران هستند که امیدواریم مورد قبول و عنایت الهی قرار گیرد.

تأمین امنیت در ابعاد مختلف انتظامی دهه آخر صفر پیش‌بینی شده است

فرمانده انتظامی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در مجموع برای روزهای پایانی ماه صفر و شهادت امام رضا(ع) تمیهدات ویژه‌ای در خراسان رضوی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: باتوجه به اینکه سال های گذشته جمعیت قریب به نیم میلیون نفر قصد زیارت با پای پیاده را کردند امسال نیز تعداد این مشتاقان به صورت پیاده حضور خواهند یافت.

سردار تقوی گفت: تأمین امنیت در ابعاد مختلف انتظامی پیش‌بینی شده و بسیج امکانات در خراسان رضوی محقق شده است.

وی افزود: با استقرار عوامل، در بحث مدیریت ترافیک نیز امادگی کامل داریم و در استان با برقراری ستاد دهه پایانی صفر، آمادگی کامل استانی برای پذیرایی از زائران مهیا شده است.

انتهای پیام/