حجت‌الاسلام حسین ملکی، امام جمعه شهرستان تایباد در گفت‌وگو با صبح توس؛ در حاشیه بازدید از موکب های خدمت رسانی به زائران افغانستانی در مرز تایباد اظهار کرد: اربعین طلیعه ظهور تمدن بزرگ الهی و انسانی است که تمدن های موجود عالم را نارسا و ناقص می‌بیند چون تمدن های موجود صرفا تمدن های زمینی بدون وحی آسمانی هستند.

وی افزود: برجسته ترین پیام اربعین، پیام بعثت، نظام ولایت و امامت است.

امام جمعه شهرستان تایباد گفت: فلسفه بعثت ابتدا این است که عبادت و بندگی پروردگار در جامعه انسانی، نهادینه و تبدیل به فرهنگ شود.

وی با اشاره به اهمیت مبارزه با مستکبران و ظالمان جهان افزود اربعین نوید و مژده رهایی برای تعالی است و جهان را در آستانه پیچ تاریخی به نفع بشریت و عدالت قرار داده لذا هرکس باید در این راستا انجام وظیفه کند.

حجت‌الاسلام ملکی تصریح کرد: موکب های موجود در مرز دوغارون به صورت آتش به اختیار با همکاری مردم، سپاه، بسیج و ناجا برپا شده است.

وی افزود: مردم به عشق سیدالشهدا(ع) در این موکب ها فعالیت دارند تا برای زائران افغانستانی که از مرز دوغارون وارد تایباد می‌شوند و راهی کربلا هستند بهترین خدمت رسانی انجام شود.

 

در ادامه سرهنگ شکرالله خسروی، فرمانده تیپ ۲۷۷ شهید تولایی نیروی زمینی ارتش در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: ارتش در کنار سایر نیروهای مردمی در مرز دوغارون در حال خدمت رسانی به زائران اربعین است.

وی با بیان اینکه ارتش مسائل خدماتی و تأمینی را به صورت جدی دنبال می کند افزود: اطراف گمرک و محور تایباد تأمین خوبی صورت گرفته و نیرهای مسلح که امور خادمی را انجام می دهند با اطمینان خاطر خدمت‌رسانی دارند.

فرمانده تیپ ۲۷۷ شهید تولایی نیروی زمینی ارتش گفت: خدمات رسانی از جمله احداث نانوایی، توزیع صبحانه و ناهار، آب آشامیدنی، شربت و موارد الزامی دیگر انجام می شود.

وی با اشاه به اهمیت موضوع مهدویت و قیام عاشورا افزود: اربعین پیوند دهنده پیام شهادت حسینی با مهدویت است.

سرهنگ خسروی تصریح کرد: پیام اربعین برای استکبار جهانی، نوید دهنده تشکیل تمدن اسلامی است که به برکت انقلاب اسلامی در جمهوری اسلامی پایه ریزی شده است.

وی افزود: آثار استقرار تمدن اسلامی را در منطقه و جهان شاهد هستیم و لذا قطعا مستکبران و ظالمان این موضوع را تحمل نخواهند کرد و ترس و هراس ویژه ای از چنین مراسماتی مانند اربعین دارد.

فرمانده تیپ ۲۷۷ شهید تولایی نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی نیز از نابودی خود با وجود شور حسینی در میان مسلمانان هراس دارد و امیدواریم روزی محقق شود که پرچم صلح و برادری نشأت گرفته از اسلام ناب در جهان برافراشته شود.

انتهای پیام/