به گزارش صبح توس؛ علیرضا رزم‌حسینی روز گذشته در نشست صمیمی با نمایندگان مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: در دیداری که با مقام معظم رهبری داشتم ایشان فرمودند موازی کاری نکنید و با تقسیم کار و برنامه‌ریزی‌، کارها را پیش ببرید.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی حاشیه شهر مشهد با جدیت در دستور کار قرار دارد، افزود: یکی از اقدامات ما در این حوزه، طراحی و اجرای طرح جهاد اجتماعی (نجات) بود که برای ساماندهی 8 محله حاشیه شهر مشهد تدوین و عملیاتی شده است.
وی گفت: منابع مالی خوبی هم برای اجرای این طرح پیش بینی شده است که در یک مورد، 90 میلیارد تومان اعتبار از سوی وزارت کشور ابلاغ شده است.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه طرح (نجات) در حاشیه شهر مشهد سرانه های ورزشی، اجتماعی و فرهنگی را مشخص می‌کند، تصریح کرد: در بازدید میدانی که از کشف‌رود داشتم متوجه بروز یک فاجعه انسانی در نزدیکی مشهد شدم؛ برای ساماندهی این رودخانه با مشارکت نمایندگان مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، اعتبارات لازم را مطالبه خواهیم کرد.

رزم حسینی افزود: توسعه در روستاها باید متولی داشته باشد، الان شرایط به گونه ای رقم می‌خورد که منتهی به حاشیه نشینی می‌شود.

وی افزود: امیدواریم با اقدامات 100 معین اقتصاد مقاومتی استان بتوانیم در گام دوم اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی در روستاها، فعالیت‌هایی در حوزه توسعه‌ و توانمندسازی انجام داده و از مهاجرت به شهرها جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/