به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی دستجردی، امام جمعه قوچان ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان با بیان اینکه امام هر جامعه ای نقش موثری در گفتمان سازی، ترسیم نقشه راه و اقدام عملی در مواقع مورد نیاز دارد، اظهار داشت: تولید علم بومی، یکی از مواردی است که رهبر انقلاب بارها و بارها به آن تاکید کرده و نقش نخبگان در این موضوع بسیار مهم و قابل تامل است و در این مسیر توسعه شرکت های دانش بنیان نیز بسیار مهم و ضروری است زیرا تولید علم را عملیاتی می کند.

وی با بیان اینکه هیچ جامعه ای را نمی توان یافت که نیاز به تولید علم، توجه به نخبگان و توسعه شرکت های دانش بنیان نداشته باشد، ادامه داد: با توجه به توانمندی های بسیار خوب جوانان و نخبگان قوچانی، مسئولین می بایست با حمایت از جوانان نخبه و به دور از نگاه های سیاسی و سیاست زدگی به توسعه شرکت های دانش بنیان در این شهرستان کمک کنند.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب از مسئولین این حوزه برای توسعه شرکت های دانش بنیان و توجه به نخبگان مطالبه گری می کنند و مردم نیز باید با صدای بلند از مدیران و مسئولین مطالبه گری کنند، افزود: باوجود ناهمواری های فراوان و کم توجهی مسئولین، مایوس نشدن نخبگان موضوع بسیار مهمی است که نباید فراموش شود زیرا نقش آفرینی نخبگان در جامعه منجر به آرامش جامعه می شود.

امام جمعه قوچان شفاف سازی مذاکرات و آرا مجلس شورای اسلامی را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: مردم خواستار این شفاف سازی هستند و نماینده ای که به این مطالبه مردم بی توجه باشد قطعا نفاق گونه رفتار کرده است و فردی که منافق باشد جایگاهی در مجلس شورای اسلامی ندارد.

حجت الاسلام دستجردی با با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی نباید مجلس نفاق باشد تاکید کرد: مطالبه شفاف سازی فقط مختص به مجلس شورای اسلامی نبوده و نیست و نهادهای دیگری همچون شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام و هئیت دولت نیز باید آراء خود را شفاف سازی کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی قوچان با بیان اینکه اگر شفاف سازی انجام شود، دیگر شاهد سهم خواهی برخی نمایندگان از وزرا و لابی گری های آنان در موضوعات مختلف نخواهیم بود، تصریح کرد: استمرار مطالبه گری از سوی مردم برای تحقق این موضوع و شفاف سازی در تمام حوزه ها بسیار مهم است و نباید فراموش شود.

وی با اشاره به حوادث و آشوب های اخیر در عراق نیز خاطر نشان کرد: وقتی دشمن نتوانست در بسیاری از کشورها همچون افغانستان، عراق و یمن به نتیجه مورد نظرش برسد، آشوب در عراق را برنامه ریزی کرد و علیرغم اینکه قرار بود این آشوب حدود هفت ماه دیگر انجام شود اما به دلیل فرارسیدن اربعین این آشوب را زودترعملیاتی کردند و ملت و مسئولین عراق با تمام وجودشان با فتنه گران مقابله خواهند کرد.

وی با اشاره به حمله نظامی ترکیه به سوریه نیز یادآور شد: ترکیه در بی خردی کامل با تجهیزات نظامی وارد سوریه شده است و اگر ترکیه به دنبال امنیت مرزهای خود بود نباید سرزمینش را محل امنی برای داعش و آشوب گران منطقه قرار می داد.

خطیب نماز جمعه قوچان با اشاره به راه اندازی ایستگاه های خدمات رسانی به زائران مشهد مقدس در این شهرستان نیز گفت: ایستگاه های زائران مشق عشق است و در مسیر ترویج مقاومت و معنویت قرار دارد و امیدواریم با همبستگی، تلاش و کوشش خدمات دهی بسیار خوبی به زائران پیاده حرم مطهر امام رضا(ع) در ایام پیش رو داشته باشیم.

حجت الاسلام دستجردی ضمن گرامیداشت هفته پیوند اولیا و مربیان نیز بیان داشت: پیوند اولیا با مربیان بسیار مهم و دارای سه ضلع همیاری مالی، آموزشی و رفتاری و معنوی است اما متاسفانه شاهد نگاه تک بعدی و صرفا مالی به انجمن اولیا و مربیان هستیم که می بایست مورد بازنگری قرار بگیرد.

وی در پایان با تاکید بر رویکرد اقتصاد مقاومتی در تمامی حوزه ها گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی منجر به ریشه کنی فقر در جامعه خواهد شد و زمانی که این امر رخ دهد مردم احساس عزت و سربلندی کرده و با آرامش زندگی خواهند کرد.

انتهای پیام/