به گزارش صبح توس؛ سردار یعقوبعلی نظری، فرمانده سپاه امام رضا(ع) صبح امروز در اولین دوره طرح جامع سواد فضای مجازی خراسان رضوی که در مرکز آموزش‌های ضمن خدمت شهید کامیاب مشهد برگزار شد اظهار کرد: ابزار اصالت ندارد و نمی‌تواند تعیین‌کننده باشد بلکه انسان است تعیین می‌کند از این ابزار چگونه استفاده کند.

وی افزود: امروز شاهد آنیم که متأسفانه انسان در برخی مواقع در اختیار ابزاری قرار می‌گیرد که این ابزار اصالت ندارد و انسان‌ها تبعیت می‌کنند از نقش پوسته‌ای که ابزارها دارند اما در این بین افرادی که قدرت نرم‌افزاری آن‌ها عمیق است می‌توانند به‌درستی از این ابزار در جهت پیش برد اهدافشان استفاده کنند.

نظری با بیان اینکه ابزارهایی که دنیای استکبار در اختیاردارند به‌مراتب از ابزاری که ما در اختیارداریم قوی‌تر است، گفت: اما با این وجود دشمن نقش تعیین‌کننده را ندارند زیرا عمق اندیشه‌ای و فکری که تولید اراده می‌کند را در اختیار استکبار ندارند و این ابزار در اختیار جمهوری اسلامی است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) تصریح کرد: اراده‌ها باید مبتنی بر اندیشه و تفکر باشد زیرا اراده‌ای که این دو مؤلفه را نداشته باشد سست و ناپایدار است از طرف دیگر امروز شاهد یک میدان تجربی در خصوص مقابله دشمن با جمهوری اسلامی هستیم.

وی با بیان اینکه امروز استکبار با وجود در اختیار داشتن ابزارهای پیشرفته در مقابله با جمهوری اسلامی مستأصل شده است، بیان کرد: امروز ما باید با استفاده از ابزارهای دقیق توسط انسان‌هایی با تفکر عمیق در مقابله با استکبار بایستیم اما نباید فراموش کنیم که این تنها یک ابزار است.

سردار نظری افزود: فضای مجازی ابزار است و نباید مرعوب آن شویم بلکه باید به‌سرعت آن را به خدمت بگیریم و عقب‌ماندگی‌هایمان در این زمینه را جبران کنیم ولو اینکه این ابزار توسط غربی‌ها ایجاد شده است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با تأکید بر اینکه نیابد به ابزار اصالت داد، خاطرنشان کرد: اینترنت و فضای مجازی ابزار است و مواجهه با این ابزار باید منطقی و مبتنی بر اندیشه اسلامی باشد.

وی گفت: دو نوع مقابله باید در مقابل فضای مجازی داشته باشیم، یکی در بعد فردی و دیگری در سطح ملی مواجهه با این ابزار باید مقابله کنیم؛ اما متأسفانه مواجهه فضای مجازی تا کنون خوب نبوده است و امروز مدیریت محتوای فضای مجازی مطلوب نیست.

سردار نظری خاطرنشان کرد: بحث و مشکل کشور ما فیلترینگ، حذف و مسدود کردن نیست بلکه مشکل ما در مدیریت فضای مجازی است همان‌طور که امام(ره) فرمودند ما با سینما مشکل ندارم، مشکل ما فحشا است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) یادآور شد: ما باید در سطح ملی با فضای مجازی یک مواجهه عقلایی و مثبت داشته باشیم و از طرف دیگر نباید در کانال‌های جناحی، سیاسی و جنجالی قرار بگیریم و در حوزه فردی ما نباید در مقابله با این ابزار بترسیم و باید پیش از ورود به یک منطقه با آمادگی و تجهیزات لازم وارد شد، که این آمادگی توسط آموزش ایجاد می‌شود.

وی عنوان کرد: دشمنان انقلاب سعی دارند تا با استفاده از فضای مجازی، فضای حقیقی را مدیریت کنند، اما فضای حقیقی در اختیار جمهوری اسلامی ایران است زیرا فضای واقعی مبتنی است بر یک سری اندیشه و تفکر عمیق، لذا فضای واقعی یعنی اربعین.

سردار نظری افزود: در حال حاضر برد با ماست زیرا فضای واقعی را در دست دارم از این رو باید هرچه سریع‌تر اندیشه و تفکر عمیقی که در فضای حقیقی حکم فرماست باید به فضای مجازی نیز منتقل شود از طرف دیگر فضای مجازی را باید از اشغال دشمن بیرون آوریم.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) تصریح کرد: اگر مقایسه‌ای داشته باشیم در خصوص آسیب‌پذیری مردم نسبت به عملیات روانی دشمن در فضای مجازی، در سال 96 با سال 98 به‌مراتب مردم ما نسبت به آسیب‌ها و عملیات روانی دشمن هشیارتر شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: شما معلمان می‌توانید با آموزش‌های صحیح به دانش آموزان آن‌ها را در مقابل تهدیدهای فضای مجازی ایمن کنید.

انتهای پیام/