به گزارش صبح توس؛ سردار ماشاالله جان‌نثار، فرمانده مرزبانی خراسان رضوی در نشست مشترک نیرو‌های مرزبانی هنگ تایباد و مرزنشینان شهرستان‌های تایباد، تربت‌جام، صالح‌آباد و خواف که صبح امروز در مهمانسرای هنگ مرزی تایباد برگزار شد گفت: خون شهدا یکی از مهمترین فاکتورهای تداوم انقلاب و نظام مقدس اسلامی است و ایثارگران، رزمندگان، جانبازان و آزادگان در سایه ولایت و رهبری مقتدر که با راهبردهای خود این نظام را هدایت کرده رمز موفقیت این نظام هستند.

وی افزود: اگر امروز امنیت در مرزهای کشور به ویژه مرزهای خراسان رضوی برقرار است به دلیل تعامل بسیار بالای مرزنشینان و مرزبانان است.

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی هفته ناجا را زمان خوبی برای قدرشناسی از دلاوران عرصه امنیت دانست و اظهار کرد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران همواره حافظ امنیت در جامعه ایران اسلامی بوده و از نقاط صفر مرزی تا قلب کلانشهرهای کشور را زیر چتر امنیتی خود از هرگونه قانون‌شکنی، جرم و جنایت مصون داشته است.

وی افزود: مرزبانان به طور شبانه‌روزی با رصد کامل نوار مرزی در همه مرزهای کشور پهناور ایران توانسته‌اند با جلوگیری از قاچاق سوخت، کالا و موادمخدر و همچنین مبارزه با اشرار و گروه‌های معاند از مرزهای جمهوری اسلامی ایران محافظت کنند.

امنیت مرز نشانه تعامل و همکاری مرزنشینان و مرزبانان است

در ادامه این نشست سرهنگ کاظم صمدی، فرمانده هنگ مرزی و مرزبانی درجه یک تایباد گفت: هر گاه در مناطق مرزی تربت‌جام، صالح‌آباد، خواف و تایباد خبر از برقراری امنیت است نشان از تعامل و همکاری مرزنشینان و مرزبانان را می‌رساند.

وی افزود: اتحاد برادران اهل تسنن و تشیع در این مناطق سبب تثبیت وحدت و امنیت شده است و این دو مقوله از یکدیگر جدا نیست.
فرمانده هنگ مرزی و مرزبانی درجه یک تایباد اظهار کرد: ائمه جماعت، مولوی‌ها و روحانیون باید از ظرفیت مساجد برای آگاه سازی جوانان و تحرکات آنها در شهرهای مرزی استفاده کنند و آنان را با حساسیت این مناطق برای دشمنان آشنا سازند.

وی افزود: با همه وجودی که خدمت در مناطق مرزی سخت و طاقت‌فرساست اما همنشینی با مرزنشینان خونگرم و باصفا این سختی را آسان کرده و سبب شده مرزبانان با قدرت بیشتری در برابر نقشه دشمنان از مرزها دفاع کنند و همین عامل باعث شده امنیت در مرز دوغارون در کل کشور زبانزد شود.

امنیت زمینه‌ساز توسعه و آبادانی است

مولوی امان الله برزگر، امام جمعه اهل سنت شهر سمیع آباد شهرستان تربت جام نیز گفت: امنیت زمینه‌ساز توسعه و آبادانی هر منطقه و بستری مناسب برای ایجاد اشتغال و اقتصاد است.

وی افزود:امروز به برکت انقلاب و نظام مقدس اسلامی و همچنین حضور ماموران امنیتی در مرزهای کشور سبب شده ما مرزنشینان با خاطری آسوده در نقطه صفر مرزی مشغول فعالیت باشیم.

انتهای پیام/