به گزارش صبح توس؛ ابراهیم قاسم پور فرماندار خلیل آباد صبح امروز در نشست مجمع مشورتی بانوان شهرستان که با حضور مسئولین کمیسیون های زیر مجموعه و اعضای این مجمع در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: از ظرفیت مجمع مشورتی می‌بایست در جهت توانمند سازی بانوان استفاده کرد و اعضای کمیسیون های فرعی این مجمع با ورود به مباحث مختلف جامعه زنان، نیاز سنجی و آسیب شناسی لازم را انجام دهند.

وی ضمن تأکید بر اینکه همه دستگاه های شهرستان ملزم به همکاری در زمینه فعالیت های مجمع مشورتی بانوان هستند، خاطرنشان کرد: جلسات عمومی مجمع باید به‌صورت ماهیانه برگزار و اعضای مجمع پیگیری بیشتری درخصوص مسائل و مشکلات حوزه بانوان و خانواده داشته باشند.

فرماندار خلیل آباد با بیان اینکه استفاده از فضای مجازی بهترین فرصت برای اطلاع رسانی اقدامات و فعالیت های مجمع بانوان در جامعه است، تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه های معرفی توانمندی های زنان با رویکرد اقتصادی می تواند کمک شایانی به اقتصاد خانوار و استفاده از ظرفیت های خوب شهرستان باشد.

وی با بیان اینکه یکی از نشست‌های یکشنبه های تولید و رفع موانع و جذب سرمایه گذار را مختص بانوان کارآفرین برگزار می کنیم، اذعان کرد: در طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، کمیته امداد کشور به‌عنوان معین اقتصادی شهرستان خلیل آباد معرفی شده است که می تواند با اعطای تسهیلات و حمایت های مؤثر از کارآفرینان زمینه ساز ایجاد اشتغال پایدار و توسعه اقتصادی در شهرستان باشد.

قاسم پور همچنین با بیان اینکه دولت تدبیر و امید با تسهیل اخذ مجوزها جهت ایجاد اشتغال و طرح های اشتغال زا فرصت مناسبی را برای سرمایه گذاری و کارآفرینی فراهم کرده است، عنوان کرد: چکیده طرح مثلث توسعه اقتصادی، فرهنگی اقتصاد مردم محور با مشارکت مردم است و تولید فکر و ایده و خلاقیت از سوی معین های اقتصادی رشد و شکوفایی و رفاه را برای شهرستان به همراه خواهد داشت.

وی در پایان از مسئولان کمیسیون های مجمع مشورتی بانوان خواست تا طرح ها و ایده های اقتصادی خود را جهت توانمندسازی و رفع مشکلات حوزه بانوان مطرح کنند.

گفتنی است؛ در ابتدای این نشست هر یک از مسئولان کمیسیون های زیر مجموعه مجمع مشورتی بانوان با ارائه گزارش عملکرد به بیان دیدگاه ها و مشکلات آن حوزه پرداختند.

انتهای پیام/