به گزارش صبح توس؛ علی پیشیار، شهردار قوچان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: 37 آتش نشان در دو شیفت کاری در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی قوچان مشغول به فعالیت می باشند، آتش نشانانی که توانستند با کمترین امکانات ممکن و با تلاش و اراده ای کم نظیر در مسابقات آتش نشانی با پشت سر گذاشتن رقبای جدی خود، در مرحله کشوری مقام سوم در مسابقات استانی مقام اول را به خود اختصاص بدهند.

وی آتش نشانان را کسانی دانست که با جان خود مشق عشق می کنند و ادامه داد: در دو آتش سوزی گسترده اخیر در شهرستان، پرسنل آتش نشانی قوچان سنگ تمام گذاشتند و باتمام وجود برای مهار و اطفاء آتش ایثارگری کردند به گونه ای که عملیات اطفء آتش سوزی گسترده روستای یوسف آباد منجر به مصدومیت آتش نشانان هم شد.

وی با اشاره به کمبود امکانات و نیروی انسانی در سازمان آتش نشانی قوچان افزود: پیگیری های خوبی از طریق مسولین استانی و کشوری انجام شده تا بتوانیم سیستم های تنفسی و نردبان هیدرولیکی برای شهرستان خریداری شود.

شهردار قوچان با بیان اینکه رایزنی هایی برای افزایش آتش نشانان و حل مشکل کمبود نیرو در این سازمان انجام شده است، تصریح کرد: جزء معدود شهرداری های منطقه محسوب می شویم که در پرداخت حقوق و مطالبات کارکنان شهرداری به روز بوده و امیدواریم در آینده ای نزدیک برخی مشکلات ناشی از بروکراسی اداری در پرداخت بیمه و مزایا آتش نشانان  نیز حل شود.

پیشیار با بیان اینکه مشکلات بیمه ای آتش نشانان به دلیل شیوه پرداخت بیمه ها بوده که بصورت جمعی و کلی پرداخت می شود، یادآور شد: در حال رایزنی و برنامه ریزی برای تبدیل وضعیت قراردادهای موقت آتش نشانان می باشیم و امیدواریم هر چه زودتر شاهد این تغییر وضعیت باشیم.

انتهای پیام/