به گزارش صبح توس؛ احمد کنعانی، مدیرجهاد کشاورزی قوچان ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: در حال حاضر سطح زیر کشت انگور در این شهرستان حدود چهار هزار و 500 هکتار و میزان تولید محصول انگور نیز حدود 80 هزار تن می باشد.

وی با بیان اینکه 25 رقم انواع انگور در قوچان کشت می شود که 90 درصد ان از نوع سلطانی بی دانه است، افزود: عدم اجرای کامل سیستم آبیاری تحت فشار در باغات کشاورزی یکی از بزرگترین مشکلات این بخش در قوچان می باشد.

وی ادامه داد: باتوجه به برنامه ریزی های انجام شده و با عنایت به ظرفیت های بسیار خوب این شهرستان در حوزه کشاورزی به ویژه محصول انگور، مراسم روزمزرعه انگور در قوچان برگزار می شود.

کنعانی با اشاره به اهداف برگزاری روزمزعه انگور در این شهرستان خاطر نشان کرد: آموزش اجرای طرح فراز که به طرح داربستی کردن معروف است، همچنین آموزش هرس، تغذیه و بازاریابی انگور از مهمترین اهداف برگزاری این مراسم می باشد.

مدیرجهاد کشاورزی قوچان یادآور شد: از مدیران و کشاورزان هفت شهرستان خراسان رضوی از جمله خلیل آباد، کاشمر، نیشابور، بردسکن، فیروزه، جوین و درگز که دارای کشت انگور بوده برای حضور در مراسم روزمزرعه انگور قوچان دعوت شده است.

وی در پایان گفت: مراسم روز مزرعه انگور قوچان روز یکشنبه چهاردهم مهرماه در روستای بیگلر این شهرستان که دارای باغات نمونه انگور می باشد، برگزار خواهد شد.

انتهای ییام/