به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی دستجردی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه قوچان ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت رقیه(س) و با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی نظام پیرامون قانونگذاری توسط رهبر انقلاب گفت:  از سال 1372 مقام معظم رهبری (مدظله العالی) سیاست های نظام را به دولت های مختلف ابلاغ کرده اند و تاکنون 44 سیاست کلی در حوزه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و... ابلاغ شده است و نیاز است تمام هموطنان بارها و بارها این سیاست ها را مطالعه کنند تا بتوانیم به خوبی از مسئولین در اجرای این سیاست ها، مطالبه گری کنیم.

وی با بیان اینکه این سیاست های کلی دارای سه محور تصحیح مسائل قانونی، تعیین اولویت ها و ترویج و فرهنگ سازی گفتمان می باشد، افزود: بسیاری از مشکلات جامعه ناشی از قانون های سلیقه ای است و در بسیاری از موارد قوانین خوبی توسط قانونگذاران مصوب نمی شود و بعد از آن هم نظارت ها ضعیف است.

وی ادامه داد: مردم توان بالایی دارند و باید از این ظرفیت ها برای توسعه و تمدن سازی بهره جست و در این میان می بایست به حقوق شهروندی از جمله آزادی های مشروع، تامین نیازهای اولیه معیشت مردم، حق مشارکت در تعیین سرنوشت و اجرای احکام اسلامی توجه داشت.

خطیب نماز جمعه قوچان با اشاره به ارتقا 40 رتبه ای وضعیت صنعت جمهوری اسلامی ایران، خاطر نشان کرد: طبق آمار سازمان های بین المللی،  ایران اسلامی از نظر صنعت در میان 135 کشور در رتبه 95 قرار گرفته بود اما اکنون در رتبه 58 قرار گرفته ایم که بسیار قابل تامل است اما کماکان از جایگاه واقعی خود فاصله داریم که می بایست برای دست یافتن به جایگاه حقیقی ملت ایران تلاش ها بیشتر و به جوانان بیش از پیش توجه شود.

حجت الاسلام دستجردی با اشاره به استقبال شهروندان قوچان از راه اندازی تعاونی ها و کسب و کارهای خرد و ضرورت هدایت این کارافرینان، تصریح کرد: کارگروهی متشکل از دانشگاهیان، بازاریان، صنعتگران، حوزویان و ...  برای مشورت دادن به متقاضیانی که به راه اندازی تعاونی های خرد و ایجاد اشتغال تمایل دارند، تشکیل شده است و علاقه مندان می توانند برای دریافت مشاوره ها به دفتر امام جمعه مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی تاکنون بیش از 13 هزار شهید و 22 هزار جانباز تقدیم کشور کرده است، یادآور شد: اگر مسئولین مانند پرسنل نیروی انتظامی بدون چون و چرا به فرمایشات مقام معظم رهبری توجه کنند وضعیت کشور دگرگون خواهد شد.

وی با انتقاد از برخی مشکلات و آسیب های اجتماعی در این شهرستان گفت: فرهنگ سازی در موضوع ترافیک و کاهش نزاع ها که چیزی جز آبروریزی ندارد، باید مورد توجه بیش از پیش تمام شهروندان و مسئولین در این شهرستان قرار بگیرد.

امام جمعه قوچان در پیان گفت: حجت الاسلام بلاغی، یکی از روحانیون برجسته این شهرستان است که در تمام زندگی خود جامعه را در اولویت قرار داد و امروز خانواده این عالم، منزل مسکونی پدری خود را طبق وصیت آن مرحوم، وقف حوزه علمیه کردند که بسیار ارزشمند بوده و تمام ما مسئولین وظیفه معرفی آن و ترویج این اقدامات زیبا را برعهده داریم.

انتهای پیام/