به گزارش صبح توس؛ ابراهیم قاسم پور، فرماندار خلیل آباد ظهر امروز در نشست برنامه ریزی هفته کودک، ضمن گرامیداشت هفته ملی کودک اظهار داشت: اختصاص یک هفته به نام هفته ملی کودک نشان از اهمیت حوزه کودک است و در شعار این هفته با عنوان " آینده را باید ساخت" به خوبی نشان داده شده است.

وی با تأکید بر اینکه آینده جامعه را باید همین کودکان به سازند، خاطرنشان کرد: هم پوشانی بین هفته ملی کودک و شعار امسال قطعاً برای تمام دستگاه های اداری می تواند نقش آفرینی داشته و مؤثر باشد تا به هفته ملی کودک با اهمیت بیشتری بپردازیم.

فرماندار خلیل آباد با بیان اینکه آمادگی اختصاص مکانی به کانون پرورش فکری کودکان جهت انجام فعالیت های خود قبل از به بهره برداری رسیدن ساختمان جدید این کانون داریم، تصریح کرد: با توجه به دغدغه هایی که در این زمینه وجود دارد امیدواریم از وجود کانون پرورش فکری کودکان در این شهرستان هر چه زودتر بهره مند شویم.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر برنامه های روز شمار هفته کودک باید چند برنامه شاخص در این هفته برگزار شود، اذعان کرد: اکران فیلم، بازدید از موزه ها محیط زیستی، شناسایی استعدادها و... می تواند جزو برنامه های شاخص این هفته باشد.

قاسم پور با تأکید بر اینکه شناسایی استعداد های کودکان شهرستان خلیل آباد می تواند در آینده کمک بیشتری به نقش پذیری و جامعه پذیری کودک داشته باشد، عنوان کرد: یکی از دغدغه های آموزش و پرورش مهارت آموزی است و این استعداد یابی در آینده به مهارت آموزی کمک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه کارگاه های آموزشی باید به منظور بالا بردن سطح آموزش های خانواده ها در عرصه های مختلف برگزار شود، تشریح کرد: هر چه بیشتر در زمینه پیشگیری ها کارهای بیشتری انجام شود در حوزه مختلف درمانی، اجتماعی و ... مشکلات و تنش کمتری خواهد داشت.

فرماندار خلیل آباد با اشاره به اینکه راه اندازی شهرک ترافیک در خلیل آباد می تواند گام مؤثری در جهت ارتقاء توانمندی کودکان باشد، بیان کرد: کتاب‌خوان شدن کودک باید در برنامه ها باشد و کانون پرورش فکری نیز در این زمینه می تواند مؤثر باشد و در این زمینه باید از کتابخانه های مدارس و شهرها، پایگاه های بسیج، کانون های مساجد استفاده کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در برگزاری برنامه های هفته ملی کودک در شهرستان خلیل آباد باید از خلاقیت و نوآوری استفاده کرد تا برنامه ها تأثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

انتهای پیام/