به گزارش صبح توس؛ سرهنگ قدیرمصرخانی، فرمانده نیروی انتظامی قوچان عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات ستاد فرماندهی نیروی انتظامی این شهرستان ضمن گرامیداشت هفته ناجا گفت: طی شش ماه اول سال جاری بیش از 15 میلیارد ریال کالای قاچاق شامل سیگار، پارچه، سوخت و دستگاه استخراج ارز دیجیتال در این شهرستان کشف و ضبط شده است.

وی با اشاره به کاهش تصادفات جرحی و فوتی نیز ادامه داد: طی این مدت، آمار کلی تصادفات 8 درصد و تصادفات فوتی نیز 23 کاهش یافته است که از این آمار میانگین کاهش 20 درصدی فوتی های درون شهری و 25 درصدی فوتی های تصادفات برون شهری می باشد.

وی با بیان اینکه روزانه شش تا هفت سرقت در شهرستان رخ می دهد که 89 درصد سرقت ها کشف شده و از این حیث رتبه اول استان را به خود اختصاص داده ایم، افزود: متاسفانه بستر جرائم و به ویژه سرقت ها در حال تغییر به سمت فضای مجازی و اینترنت بوده و به همین دلیل جرائم رایانه ای 141 درصد افزایش یافته که بخش اعظم این جرائم مربوط به مسائل مالی و کلاهبرداری می باشد که با تلاش پرسنل پلیس فتا این فرماندهی 93 درصد جرائم این حوزه نیز کشف شده است.

سرهنگ مصرخانی در ادامه با بیان اینکه طی شش ماه اخیر 16 هزار و 800 تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 گرفته شده است، خاطر نشان کرد: 70 درصد تماس ها عملیاتی بوده و در 30 درصد تماس ها نیز پس از اعزام مامورین، صحنه توسط تماس گیرنده ها ترک شده بود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه هیچگونه سرقت مسلحانه ای در این شهرستان رخ نداده است، یادآور شد: برخلاف بسیاری از شهرهای همجوار و یا شهرهای مشابه از نظر جمعیتی، هیچگونه سرقت مسلحانه ای در قوچان رخ نداده که این مساله ناشی از همدلی و همراهی شهروندان و تلاش سبزپوشان نیروی انتظامی می باشد.

سرهنگ مصرخانی در پایان با بیان اینکه در هفته نیروی انتظامی جان پناه قله سرآخور به نام شهید نورخدا موسوی نامگذاری خواهد شد، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 130 کیلوگرم انواع مخدر سنتی و صنعتی از قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر کشف و ضبط شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 12 درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام.