حجت الاسلام مرتضی محمد پور ، مسئول مدارس مسجد محور سحاب دانش در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: مدارس سحاب دانش تحت مدیریت مرکز حوزه های علمیه خراسان و با نظارت آموزش و پرورش همچون سایر مدارس غیر دولتی امسال بصورت رسمی و با ارائه مجوزهای لازم آغاز به کار کرده است.

وی تصریح کرد: در این مدارس ۲۲۰ دختر و پسر از مقطع پیش دبستانی ۲ تا پنجم ابتدایی تحصیل می کنند که در افق برنامه ریزی شده بر این مقاطع تحصیلی هر سال افزوده خواهد شد و دانش آموزان را برای ورود به مراکز آموزش عالی و حوزوی نیز آماده خواهیم کرد.

محمدپور با بیان اینکه این مدارس با دبیرستان های علوم و معارف اسلامی متفاوت است، افزود: در دبیرستان ها رشته های تکمیلی معارف اسلامی آموزش داده می شوند اما در مدارس مسجد محور سحاب، دانش آموزان برای تمام رشته های دانشگاهی آموزش داده می شوند.

وی در خصوص معلمان و مربیان این مدارس گفت: مربیان مدارس سحاب که بخشی از آنها دانشگاهی و بخش دیگری نیز حوزوی هستند، همانند سایر مراکز غیر دولتی جذب شده و ۶ ماه دوره آموزشی برای آنها برگزار می شود، ضمن انکه این آموزشها در طول سال متداول خواهد بود. 

مسئول مدارس مسجد محور سحاب دانش به تفاوت این مدارس با سایر مراکز غیر دولتی اشاره کرد و افزود: این مدارس در روش های آموزشی تفاوت عمده ای دارند به این معنا که روش ها، کهنه و تئوری نیست و بیشتر اردو محور، مهارت محور، مربی محور و با استفاده از علوم ترکیبی بر مبنای کار تربیتی فعالیت می کنند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه مدارس تحت نظارت آموزش و پرورش هستند قوانین و ضوابط نیز بر همین مبناست، اما اداره کلاسها متفاوت است و دانش آموزان با طب اسلامی، مکالمه عربی و انگلیسی، مهارت های زندگی، نجوم و همچنین ساخت تولید نیز آشنا می شوند.

انتهای پیام/