به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی امام جمعه خلیل آباد پیش از ظهر امروز در نشست ستاد هماهنگی امور ایثارگران شهرستان خلیل آباد که با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی و مشاور استاندار در امور ایثارگران که در دفتر فرماندار خلیل آباد برگزار شد اظهار داشت: همانطور که شهدا از دیدگاه آموزه های دینی بالاترین مقام را دارند و هر چه داشتند در دوران انقلاب و دفاع مقدس تقدیم نظام و انقلاب کردند و همه مدیون شهدا و خانواده های آنان و جانبازان و ایثارگران هستیم و این باید در عمل به اثبات برسد.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: همانطور که شهدا، جانبازان و ایثارگران از یک‌مقام و جایگاه بالایی برخوردار هستند آنهایی که در بنیاد شهید و ایثارگران کار می کنند باید خودساخته باشند تا مردم باورشان بیاید که این افراد، جایگاه شهیدان را باور دارند.

امام جمعه خلیل آباد با باین اینکه خود شهید از فضیلت فوق العاده ای برخوردار است و افرادی که در این زمینه انجام وظیفه می کنند نیز از جایگاه خوبی برخوردار هستند، تصریح کرد: مسئول بنیاد شهید اگر در خصوص مشکلات که وجود دارد عذرخواهی کند این مشکلات با عذرخواهی حل نمی شود و باری از روی دوش جامعه جانبازان و ایثارگری برداشته نمی شود.

وی ادامه داد: برخی از جانبازان از حوزه درمان خود ناراضی هستند و نارضایتی هایی در این بخش وجود دارد باید بر طرف شود.

 

پاسداری از امنیت و تکریم ایثار وظیفه همگانی است

حسن فتحی نیا، مشاور استاندار خراسان رضوی در امور ایثارگران در این مراسم با بیان اینکه تعامل، انسجام و هم افزایی بین بخشی نسبت به جامعه ایثارگری را هر چه بیشتر باید گسترش دهیم، اذعان کرد: قوای مختلف در ارتقاء جایگاه ایثارگری و توسعه خدمت رسانی به این جامعه تلاش می کنند.

وی همچنین در ادامه عنوان کرد: دولت با محدودیت های مالی دست و پنجه نرم می کنند و به همین نتوانست و نمی تواند بودجه مقرر را به طور ۱۰۰ درصد اختصاص دهد، ولی در حوزه ایثارگری اجازه ندادند بودجه مقرر با ذره ای کاهش روبرو شود.

مشاور استاندار در امور ایثارگران تشریح کرد: بنیاد شهید کشور تولیت امور خدمت به جامعه ایثارگری را به صورت مستقیم بر عهده دارد ۱۳ هزار میلیارد تومان بودجه مقرر را کاملا دریافت کرد ولی حق مطلب به درستی ادا نشده بود و هرچه تلاش کنیم تلاش ها منجر به ادای دین نخواهد شد.

وی با بیان اینکه ما مصمم هستیم که در کنار پشتیبانی های مالی و فنی که دولت انجام می دهد وظیفه خدمت رسانی را گسترش دهیم و همه در آن سهیم باشند، تاکید کرد: وقتی از ایثار عزیزانمان صحبت می کنیم اگر نا امنی کوچکی در کشور رخ دهد همه فعالیت ها مختل می شود به همین منظور اهمیت خاصی به این بخش می دهیم.

فتحی نیا با تاکید بر اینکه پاسداری از امنیت و تکریم ایثار وظیفه همگانی و بر دوش تک تک همه اعضای جامعه است، بیان کرد: این نشست و نشست های حوزه ایثارگری فرصتی برای ادای دین نسبت به جامعه ایثارگری است.

 

عزت و سربلندی امروز مرهون خون شهدا است

حجت الاسلام حسین معصومی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی در این مراسم با بیان اینکه عزت امروز مرهون خون شهیدان است، اظهار داشت: اگر امروز دنیا در برابر ملت ما علیرغم تمام تهدیداتی که وجود داشت زانو زد به برکت خون شهیدان است.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان روزی از ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران و کیان و استقلال انقلاب مایوس خواهند شد، خاطرنشان کرد: تحلیل گران آمریکایی اعتقاد دارند که سران آمریکایی بررسی کردند که اگر حمله ای به ایران صورت گیرد در شرایطی قرار می گیرند که دیگر راه رهایی ندارند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی با اشاره به اینکه بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری دوران بزن و در رو تمام شده است، تصریح کرد: عربستانی که یک روز صادر کننده نفت بود امروز برای وردات نفت دست به دامن عراق شده است و این ها همه مرهون خون شهدا و زحمات جامعه جانبازان، ایثارگران و دستگاه های نظامی، انتظامی و امنیتی است.

وی با بیان اینکه همه ما در قبال جامعه ایثارگری و شهدا وظایفی بر عهده داریم، اذعان کرد: باید تلاش کنیم که جامعه ایثارگری و شهدا را از خود راضی نگه داریم چون در زمانی که نظام احتیاج داشت این جامعه حضور داشتند.

معصومی با تاکید بر اینکه دولت موظف است که بحث درمان ایثارگران را مدیریت کند و دولت هم تمام تلاش خود را به کار گرفته ولی در شرایط خاصی قرار داریم، عنوان کرد: 140 میلیارد در بحث دارو ایثارگران بدهکار بودیم که تا به امروز به 40 میلیارد رسیده است.

 

اقدامات ارزشمندی در راستای تکریم مقام شامخ شهدا و جامعه ایثارگری شهرستان انجام شده است

ابراهیم قاسم پور فرماندار خلیل آباد در این مراسم با بیان اینکه در هفته دفاع مقدس به همت سپاه خلیل آباد برای اولین بار تمام روسای ادارات سطح شهرستان در چندین اکیپ، تمام خانواده های شهدا را دیدار کردند، اظهار داشت: بسیج هنرمندان نمایش های بسیار خوبی در زمینه تئاتر با همکاری اداره ارشاد اجرا کرد که بسیار مطلوب بود.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش خلیل آباد در راستای تکریم و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا بر اساس مصوبه شورای آموزش و پرورش 15 مدرسه را در سطح شهرستان تغییر نام داد و به نام شهدا مزین شدند که کار ارزشمندی بود.

فرماندار خلیل آباد در پایان تصریح کرد: کارهای ارزشمندی در راستای ارج نهادن به مقام شامخ شهدا، ایثارگران و جانبازان انجام شده است که امیدواریم تلاش در این راستا بیشتر از پیش شود.

انتهای پیام/