به گزارش صبح توس؛ علیرضا مسلم ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در سبزوار با بیان اینکه 28 هزار نفر از همشهریان متقاضی دریافت کارت اهدا عضو هستند اظهارداشت: ازابتدای سال 97 تا کنون بیش از 7هزار و هشتصد کارت برای افراد متقاضی صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه در شش ماه نخست سال 96 شش بیمار مرگ مغزی اعضای خود را اهدا کرده اند تصریح کرد: این رقم برای شش ماه نخست سال 97 به هشت نفر رسیده و اعضای اهدایی نیز از 20 عضو به 30عضو افزایش یافته است.

مسلم با اشاره به روند بسیار خوب فرهنگ سازی در زمینه اهدا عضو در سبزوار ادامه داد: این روند رو به رشد مدیون فرهنگ سازی و تعامل بسیار سازنده رسانه های شهرستان است که در راستای این امر زندگی بخش بسیار موثر بوده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار همچنین به افزایش تعداد زایمان های طبیعی نسبت به زایمان سزارین در سبزوار اشاره کرد و افزود: زایمان های با روش سزارین با کاهش 2.6 درصدی روبرو شده است که کلاس های آموزشی رایگان برای مادران باردار و همچنین ایجاد امکان مامای همراه از جمله عوامل موثر در این رشد است.

وی در ادامه به بحث جمع آوری قلیان ها و قلیانسراها در سبزوار اشاره کرد و افزود: در ماههای اخیر با برخی از این موارد برخورد شده است و در آینده به صورت قطع با بقیه هم برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/