به گزارش صبح توس؛ علی رستمی، فرماندار تربت حیدریه صبح امروز در جمع دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه با اشاره به فعالیت 8 مرکز دانشگاهی و تحصیل 11 هزار دانشجو در این شهرستان گفت: وجود 11 هزار دانشجو در رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی ظرفیت گرانبهایی برای رشد و توسعه منطقه تربت حیدریه به شمار می رود.

وی تاکید کرد: وجود ۱۱هزار دانشجو در شهرستان تربت حیدریه به عنوان اتاق فکر توسعه، ظرفیت ارزشمندی در جهت حل بسیاری از مسائل و مشکلات است.

فرماندار تربت حیدریه با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های ارزشمند و بی نظیر این شهرستان در حوزه های مختلف گفت: لازم است دستگاه های اجرایی برای رفع مشكلات پیش روی خود از ظرفیت های مراكز علمی به خصوص در بحث پژوهش های كاربردی و پایان نامه ها به نحو احسن استفاده كنند.

وی با بیان اینکه تربت حیدریه به یک قطب دانشجویی تبدیل شد، افزود: دستگاه های اجرایی و مسئولان، با مشاركت دانشگاه ها باید كاری كنند كه تحقیقات علمی و پژوهش های دانشجویی برای پاسخگویی به مسائل جاری تدوین شود و كارایی لازم برای رفع مشكلات را داشته باشد.

در حال حاضر 8 مرکز دانشگاهی شامل؛ دانشگاه علوم پزشکی، عالی، آزاد اسلامی، پیام نور، علمی کاربردی، فنی مهندسی، سما و فرهنگیان با 11 هزار دانشجو و 250 استاد عضو هیئت علمی در شهرستان تربت حیدریه فعالیت می کنند.

انتهای پیام/