به گزارش صبح توس؛ حجت السلام سید قاسم یعقوبی ظهر امروز در مراسم اختتامیه نمایشگاه گرامیداشت هفته دفاع مقدس در فرهنگسرای سیمرغ اظهار داشت: دفاع مقدس امری الهی و انسانی است، دفاع از خود، خانه و مال نیاز به آیه و حدیث ندارد بلکه عقل و فطرت هر انسانی چنین اقتضایی دارد.

وی تصریح کرد: در همه دوران امر دفاع لازم و واجب بوده است و ما نیز طی ۴۰ سال انقلاب اسلامی دفاع کرده‌ایم و هیچ‌وقت جنگی را شروع نکرده‌ایم.

یعقوبی افزود: از زمان امیرالمؤمنین (ع) این دفاع شروع‌شده است و حتی انقلاب ما نیز انقلاب تدافعی بود چون آمریکا بر سرنوشت ما مسلط شده بود و ما با انقلاب دشمن را از خود دور کردیم.

امام‌جمعه نیشابور تأکید کرد: ترورها، تحریم‌ها و خیانت‌ها در همه مراحل با دفاع ما بوده است و در یمن و فلسطین اگر حضور فکری داریم، دفاع است، چون ما از دفاع مردم یمن، سوریه، لبنان و فلسطین دفاع می‌کنیم لذا این کار امری معقول و منطقی است.

یعقوبی گفت: ما از این روش با تمام وجود استقامت می‌کنیم چون وظیفه انسانی ما است، چون خدا مدافع ما است این انقلاب روزبه‌روز بالنده‌تر از قبل بوده و خواهد بود.

وی ادامه داد: امروز دشمن در‌موقعیتی قرار گرفته که از قدرت ما هراس گرفته است، ما از تمام کسانی که در این ۴۰ سال تلاش کردند تا قدرت دفاعی ما به اوج برسد تشکر می‌کنیم.

امام‌جمعه نیشابور گفت: امیدواریم ۴۰ ساله دوم انقلاب به زیرساخت‌های اجتماعی، اقتصادی و مردمی پرداخته شود، البته دشمنان ما در تلاش برای جلوگیری از این کار هستند ولی ما امیدمان به مردم است.

انتهای پیام/