به گزارش صبح توس؛ روز گذشته تصویری از کانال رسمی هیئت بدنسازی و پرورش اندام خراسان رضوی از مسابقات فیزیک ماسکولار، بادی کلاسیک و فیزیک کلاسیک و پرورش اندام خراسان رضوی که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شده بود، منتشر شد که متأسفانه در این تصاویر موازین اسلامی رعایت نشده بود.

انتشار این تصاویر در کانال رسمی هیئت بدنسازی و پرورش اندام خراسان رضوی اعتراض برخی کاربران فضای مجازی را در پی داشت و یکی از کاربران نوشت: «دیگه چیزی برای تعجب کردن باقی نمونده دوستان. تعطیلش کنید بریم.»

در همین راستا سروش پور آزاد، رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام خراسان رضوی در گفت‌وگو با صبح توس اظهار کرد: فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام همه ساله مسابقات زیادی را در سراسر کشور به مناسبت‌های مختلف، برگزار می‌کند و هیئت‌های بدنسازی به عنوان نمایندگی‌های فدراسیون برگزار کننده این مسابقات هستند.

وی با بیان اینکه سه رشته پاورلیفتینگ، مچ اندازی و بدنسازی زیر مجموعه هیئت پرورش اندام هستند، افزود: رشته بدنسازی نیز دارای چندین زیر شاخه فیزیک ماسکولار، بادی کلاسیک و فیزیک کلاسیک است و بر حسب نوع مسابقه شرکت‌کنندگان فیگورهای خاصی می‌گیرند و داوران به آن‌ها امتیاز می‌دهند.

پور آزاد در خصوص انتشار تصاویر این مسابقات توسط کانال رسمی هیئت بدنسازی، تصریح کرد: آیین‌نامه‌ای در خصوص ممنوعیت انتشار تصاویر این مسابقات در فضای مجازی وجود ندارد و ما نمی‌توانیم جلوی عکس‌های شخصی شرکت‌کنندگان را از این تصاویر بگیریم.

رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام خراسان رضوی ادامه داد: علی‌رغم اینکه قانونی در این خصوص ندارم اما با توجه به عرف جامعه و اعتراض کاربران فضای مجازی، تصاویری که در آن‌ها پایین تنه شرکت‌کنندگان به نمایش گذاشته‌شده است از کانال رسمی هیئت بدنسازی خراسان رضوی حذف خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به اینکه این مسابقات بیش از 170 شرکت کننده از سراسر خراسان رضوی داشته است، گفت: ما مسئولیتی نسبت به انتشار تصاویر توسط دیگر خبرگزاری‌ها یا شخص شرکت‌کنندگان نداریم و تنها می‌توانیم در کانال‌های رسمی خود این موضوع را اعمال و رعایت کنیم.

با توجه به این موضوعات و ضرورت رعایت شأون اسلامی در انتشار تصاویر مسابقات پرورش اندام همواره جای خالی منشور اخلاقی در فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام حس می‌شود.

انتهای پیام/