به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های  این هفته نماز جمعه تربت حیدریه در تشریح تکلیف مردم ومسئولین در شرایط امروز گفت: باید با درس گرفتن از مردان بزرگ آن زمان و آن صبر و مقاومت و آن ایثار آنها که ممکن است ،ساحت های مختلفی داشته باشد؛در هر زمانی با شناخت دشمن در هر  جبهه ای  حالت جنگی به خودمان بگیریم.

وی خاطر نشان کرد: وظیفه و تکلیف داریم به گرامی داشتن هفته دفاع مقدس، اما فقط به آنچه بوده است، خود را محدود کرده ایم. 

عصمتی افزود: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند؛جنگ یک گنج است، حال آیا می توانیم این گنج را استخراج کنیم؟ آیا هنر این کار را تاکنون داشته ایم تا بگوییم که دفاع مقدس ظهورش در امروز چگونه است؟ 

مدیر حوزه علیمه مرحوم هراتی گفت: در آن روزها همه اقشار مردم آمدند و در برابر تمامیت نظام سلطه ایستادند و شهامت عظیمی از خود به خرج دادند و در راهی که انتخاب کردند فرزندان شان را  تقدیم مکتب اسلام ناب محمدی(ص) کردند.

عصمتی  بیان کرد: امروز دشمن تلاش می کند در جبهه اقتصاد و مسائل اقتصادی اول به مردم نا امیدی تزریق کند و درصدد است تا بگوید، نظام دینی و مدیریت دینی کارآمدی ندارد. لذا  وظیفه همه امت اسلامی آن است که از هر کاری که روحیه یاس و نا امیدی را در مردم ایجاد می کند پرهیز کرده و از اقداماتی که در امت اسلامی ایجاد امید و نشاط و امیدواری به آینده ای روشن و پر امید می کند روی گردان نباشیم.
 
وی اظهار کرد: ما باید امروز برای مردم مان این مسئله را تببین کنیم که راهبرد مقاومت به جایی رسیده و کارایی آن آنقدر چشمگیر است که وقتی مقام معظم رهبری در آغاز درس خارج شان بحث مذاکره با آمریکا را مطرح می کنند، می فرمایند: این مذاکره ای که ما هر چه بگوییم ایران قبول کند و معنای دیگر این است که این فشار حداکثری برنامه ای موفق برای کشاندن ایران اسلامی به پای میز مذاکره است.

حجت الاسلام عصمتی افزود: برای ایران اسلامی که جمهوری عزت و جمهوری مردمی است این حرف تاثیری ندارد و الحمدلله راهبرد مقاومت در مقابل نظام سلطه موفقیت های فراوانی داشته و انشالله خواهد داشت.

خطیب جمعه تربت حیدریه در بخشی دیگر از سخنان خود،گفت: امروز راهبرد سازش شکست خورده و راهبرد مقاومت حرف اول را می زند و امروز در منطقه هیچ برنامه ای نمی تواند عملی بشود و نتیجه داشته باشد؛ مگر آنکه ایران اسلامی به عنوان یک قدرت بزرگ در آن حضور داشته باشد. 

وی بیان کرد: این نتیجه راهبرد مقاومتی است که امام راحل (ره) تحویل جامعه داد و هفته دفاع مقدس او را به منصه ظهور رساند و خلف صالح امام یعنی امام مسلمین،مقام عظمای ولایت این راهبرد را ادامه داده و می دهند. 

انتهای پیام/