به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی شب گذشته در دیدار با روسای ادارات درگز، مهم ترین وظیفه مسئولین را خدمت به محرومان دانست و اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران با روحیه بسیجی و جهادی همین مردم رنج دیده و سختی کشیده به پیروزی رسید؛ لذا سنت حسنه رسیدگی به مردم کم برخوردار باید در تمام طول سال ادامه داشته و محدود به زمان یا مناسبت خاصی نباشد.

وی افزود: دفاع مقدس قدرت جدیدی به نام قدرت ایمان و اراده را به جهانیان معرفی کرد، قدرتی که در دنیا حرف اول را می زند و تمام معادلات استکبار جهانی را به هم ریخته است؛ امروز شرایط دنیا به جایی رسیده که تمام کسانی که در مکاتب خود ادعایی داشتند با دیدن این معجزه و نیروی عظیم، کم کم دست از تفکرات غیر الهی خود برداشته و به سمت فطرت خود که همان ایمان به خداست در حال حرکت هستند.

امام جمعه درگز گفت: استکبار جهانی با تمام توان خود تلاش کرد مقابل این انقلاب را بگیرد چون می دانست پیروزی انقلاب مقدمه ای است برای پیروزی بر کل دنیا و زمینه سازی برای ظهور؛ اما موفق نشد چرا که این اراده قطعی خدا و خیر غیبی اهل بیت است و هیچ کس توان ایستادن در برابر خدا را ندارد.

حجت الاسلام ایروانی تاکید کرد: اصلا جنگ ما طبیعی نبود، چه بسیار بودند افرادی که در سنین خیلی پایین فرماندهی یک لشکر را بر عهده می گرفتند و ضربات مهلکی به دشمن وارد می کردند؛ این ناشی از نیروی ایمان آنها، امدادهای غیبی و مددگرفتن از اهل بیت بود؛ موضوعی که کارکشته ترین کارشناسان نظامی دنیا هیچ گاه نمی توانند آن را تحلیل کنند.

وی تصریح کرد: با همه این تفاسیر جنگ هشت ساله ما که در آن بیش از 200 هزار شهید دادیم جنگ اصغر بود، اما امروز در یک نبرد بسیار سنگین و سخت تری به نام جنگ اکبر قرار داریم؛ امروز دشمن دیگر امیدی به جنگ نظامی ندارد بلکه فرهنگ، دین، باور و اقتصاد ما را نشانه گرفته.

امام جمعه درگز گفت: برنامه دشمن این است که با جنگ فرهنگی، خالی کردن هویت دینی از افکار مردم، اعتیاد و ابتذال خانواده ها را از هم بپاشاند؛ متاسفانه در این زمینه توفیقاتی هم داشته و خیلی از مردم کشور ما در دام جنگ نرم دشمن افتاده اند؛ جنگ نرم نقطه حساس و خطرناکی است، باید مراقب باشیم.

حجت الاسلام ایروانی تبیین کرد: مدیران ما برای مقابله با این هجمه دشمن، باید ضمن درک شرایط حساسی که در ان واقع هستیم، انقلابی و جهادی کار کنند؛ مدیر سست و بی انگیزه نمی تواند کشور را اداره کند؛ همانطور که شرایط امروز بسیار سخت تر از دوران دفاع و جنگ است؛ ارزش کار جهادی هم اگر از ارزش شهادت بالاتر نباشد کمتر نیست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بدون شک این انقلاب جهانی خواهد شد و ظهور اتفاق می افتد؛ همه مسئولین باید قدر فرصتی که در آن قرار گرفته اند را بدانند و برای مسئولیت خود تلاش کنند؛ مراقب باشیم از این قطاری که سرعت گرفته و در حال عبور از پیچ تاریخی است جا نمانیم.

انتهای پیام/