به گزارش صبح توس؛ در طول دفاع مقدس عملیات های بزرگی انجام شد و در سال ۱۳۶۱ ایران موفق شده بود عراق را از قسمت عمده خاک اشغال شده خود بیرون کند.

در عملیات رمضان برای اولین بار ایران وارد خاک عراق شد که طرح های اسرائیلی و تانک های تی ۷۲ روسی و مفاومت شدید دشمن این عملیات با عدم فتح مواجه شد در سال ۱۳۶۲ مدتی بود که دو کشور حرکت مهمی انجام نداده بودند و باعث شد که این ذهنیت بوجود بیاید جنگ به بن بست رسیده که ایران با عملیات بزرگ خیبر موازنه را به نفع خود برهم زد.

رزمندگان در ادامه دفاع مقدس در سال ۱۳۶۳ و ۱۳۶۴ با عملیات های بزرگ و کوچک تا عملیات بزرگ  والفجر هشت که ایران با عبور ده ها هزار نیرو از اروند خروشان با کمترین امکانات حرکتی بی نظیر  قدرت حود را به رخ جهان کشید و به شدت جبهه استکبار را دچار وحشت کرد.

ادامه جنگ و عملیات بزرگ کربلای پنج که در آن طرفین ده ها لشکر مجهز وارد صحنه نبرد کردند در اواخر ۱۳۶۵ اردوگاه دشمن را به تکاپو انداخت و ایران که با این عملیات خود را به پشت دراوزه بصره رسانده بود به شدت جنوب عراق را تهدید می کرد.

این باعث شد بعد حدود شش سال از دفاع مقدس قطعنامه ۵۹۸ در شورای امنیت سازمان ملل با اجماع تصویب شد.

امام خمینی(ره) که از مکر و حیله شیاطین و دشمنان آگاه بود پذیرفتن قعطنامه را مبتنی بر شروطی مطرح کرد و تا اواخر ۱۳۶۶ که صدام با حمایت اربابان و سلاح های اهدایی آنها جنگ نفت کش ها را شروع کرد، حمله به نفتکش‌ها بهانه ای شد برای حضور مستقیم امریکا در منطقه و درگیری مستقیم با ایران.

آمریکا که از پیروزی ایران بشدت دچار وحشت شده بود خودش مستقیم وارد جنگ با ایران شد و زدن قایق‌های ایران، سکوهای نفتی، کشنی باری و هواپیمای مسافربری و پشتیبانی مسثقیم از نیروهای عراقی هر چند پشتیبانی مالی اطلاعاتی تسلیحاتی توسط شرق و غرب و ارتجاع منطقه در طول دفاع مقدس بود.

جنگ با همه مشکلات و خر ابی ها و هزینه های فراوان سرمایه های عظیم مالی بخصوص منابع انسانی برای انقلاب و کشور عزیز ایران برکات زیادی داشت.

بر اساس فرمایش امام(ره) که فرمودند، ما در جنگ انقلابمان را به جهان صادر کردیم، جنگ دانشگاه بود که نیروهای انقلابی و مدیران در آن پرورش یافتند.

حضور قدرت مندانه، عزت‌مندانه و ولایت‌مدارانه و مدیریت انقلابی سپاه بخصوص فرماندهان و سرداران جمهوری اسلامی امروز نتیجه داده و انقلاب اسلامی به رهبری امام خامنه‌ای و سپاه انقلابی و ارتش مکتبی در حال تبدیل شدن به قدرت تاثیرگذار و الگویی موفق در جهان است.

در ادامه مسیر انقلاب اسلامی باید با اقداماتی انقلابی و مؤثر آحرین تفاله های جریان لیبرال سرمایه داری غرب زده به زباله دان برود و صلابت این مسیر را به آنانی که مدعی بودند که این انقلاب چهلمین سالگی خود را نخواهد دید بیش از پیش یادآور شوند.

در چله دوم انقلاب باید بدانیم عدم اعتقاد قلبی به خودباوری در کشور با همکاری جریان نفوذ موجب این شد که بدترین تعهدات در برجام داده شود و ملت نیز شاهد بودند که اعتماد به دشمن کشور و ملت نتیجه‌بخش نخواهد بود.

همین دفاع مقدس بود که موجب شکل گیری جبهه مقاومت از افغانستان، عراق، یمن و لبنان تا آمریکای لاتین شده است و امروز که دشمن از شکست های دهه گذشته دچار وحشت و هراس شده در نقطه ضعف قرار دارد.

این جمله از رهبر معظم انقلاب که فرمودند جنگ نمی شود و مذاکره هم نمی‌کنیم، ملت ایران هوشیار هستند و می دانند که گوهری که از مسیر دفاع مقدس کسب کرده اند هیچ گاه از طریق تهدید به جنگ و ارعاب قابل مذاکره نیست.

حسین عباسی

انتهای پیام/