به گزارش صبح توس؛ محسن کاوه آهنگر ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در محل اداره ورزش و جوانان این شهرستان گفت: نیشابور دارای چندین ورزشکار ملی است که برای حمایت از آن‌ها باید همه به هم کمک کنیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان نیشابور ادامه داد: سه مدل پروژه در نیشابور وجود دارد که نحوه اول در اختیار وزارت ورزش و جوانان است و ما فقط در نظارت بر نحوه کار و پیگیری اعتبارات دخیل هستیم.

وی تأکید کرد: فاز اول استادیوم پنج‌هزارنفری انقلاب نیشابور تا پایان امسال به پایان خواهد رسید، زمین چمن مصنوعی، سیستم نوری، جایگاه تماشاگرها، پیاده‌روها و معابر و سرویس بهداشتی تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

کاوه آهنگر افزود: فاز اول ۹۵ میلیارد بودجه داشته و با توجه به افزایش قیمت ۱۵ میلیارد توازن خورده است و تاکنون فقط ۶۰ میلیارد ریال به پیمانکار پرداخت شده است، برای تکمیل پروژه ۱۲۰ میلیارد اعتبار پیش‌بینی‌شده است و با افتتاح فاز اول، ۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل فاز دوم نیاز خواهد بود.

رئیس اداره ورزش و جوانان نیشابور ادامه داد: برای استخر این مجموعه ۲۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز است، فولاد خراسان برای سرمایه‌گذاری در این استخر در حال رایزنی است و امیدواریم این تفاهم‌نامه به نتیجه برسد.

وی عنوان داشت: برای سالن صخره‌نوردی نیشابور، اداره کل ورزش و جوانان ۹ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته است، سال گذشته نیز هشت میلیارد ریال به این پروژه تخصیص‌یافته است.

کاوه آهنگر ادامه داد: ۷۰ درصد از مراحل ساخت خانه جوان نیشابور به پایان رسیده است و هشت میلیارد ریال بودجه برای امسال و تکمیل آن در نظر گرفته‌اند.

وی افزود: سالن صخره‌نوردی و سالن‌های ورزشی خرو و احمدآباد در اختیار بسیج سازندگی است که در حال انجام پروژه‌ها است‌.

رئیس اداره ورزش و جوانان نیشابور ادامه داد: ۳۸ هیئت ورزشی در شهرستان نیشابور در حال فعالیت است، آیین‌نامه مالی هیئت‌های ورزشی چندین سال است که ابلاغ شده است ولی هیئت‌های ورزشی در این مورد ضعیف عمل کرده‌اند، هیئت رسیدگی مالی در اداره کل ورزش و جوانان تشکیل شده است و امسال پرداخت بودجه‌ها منوط به ارائه گزارش مالی سال گذشته شده است که عملکرد ضعیف باعث شد ۵۰۰ میلیون ریال بودجه پیگیری شده توسط حمید گرمابی به شهرستان واریز نشود.

کاوه آهنگر با اشاره به شایعاتی مبنی بر بازرسی مالی اداره کل تأکید کرد: اداره کل ورزش و جوانان به ماند هرسال درخواست بررسی سال مالی ۹۷ را داده است و از مسائل مالی سال‌های گذشته اطلاعی ندارم.

وی با اشاره به برنامه‌ای که توسط اداره ورزش و جوانان برگزار شد و شائبه تبلیغاتی داشت، ادامه داد: در بحث برنامه موردنظر، یک گل خوردیم و سعی می‌کنیم از این به بعد با دقت برنامه‌ها اجرا کنیم، بعد از آن ماجرا چندین برنامه مشابه درخواست شد که توسط ما مورد تأیید قرار نگرفتند.

رئیس اداره ورزش و جوانان با اشاره به فعالیت‌های مختص جوانان افزود: در بحث امور جوانان، سمن‌های اجتماعی توسط فرمانداری، بهزیستی، کار و امور اجتماعی و ... اجازه فعالیت می‌گیرند و مردم نمی‌دانند که باید از کجا فعالیت کنند، ما به سمن‌هایی که مجوز از دیگر ارگان‌های دارند نمی‌توانیم خدمات بدهیم.

وی تأکید کرد: در ستاد ساماندهی ۵۰ اداره باید فعالیت کنند و ورزش و جوانان وظیفه کمیته پیگیری را دارد. ما هرکسی که در حوزه ورزش و جوانان سمنی را تأسیس کند حمایت خواهیم کرد.

کاوه آهنگر ادامه داد: سرانه فضای ورزشی نیشابور در سال گذشته ۲۸ سانتی‌متر بود که امسال به ۳۳ سانتی‌متر رسیده است که در صورت افتتاح پروژه‌های ورزشی به ۴۵ سانتی‌متر خواهد رسید، میانگین استان ۴۷ سانتی‌متر است در حالی که استاندارد جهانی تقریباً یک متر به بالا است.

وی تأکید کرد: یکی از مشکلات ما عدم ساماندهی کوه‌نوردی و دوچرخه‌سواری است که متأسفانه در اختیار ما نیز نیست، ۱۲ گروه کوه‌نوردی و سه باشگاه دوچرخه‌سواری مجوز دار تمام موارد شرعی را رعایت می‌کنند.

رئیس اداره ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: ۴۰ درصد از بودجه‌های هر هیئت باید به ورزش بانوان تخصیص یابد همچنین فضا برای ورزش بانوان در نیشابور بسیار فراهم است.

وی خاطرنشان کرد: گرفتن مدرک مربیگری در رشته‌های کوه‌نوردی بسیار سخت و دارای حداقل ۱۲ پیش مرحله و گواهینامه است، همین سخت بودن مسیر باعث شده که گروه‌های مجوز دار کوهنوردی فقط به سه عدد برسد و بیشتر گروه‌ها بدون مجوز است.

کاوه آهنگر تأکید کرد: بیشترین سرانه ورزشی نیشابور به بدن‌سازی با ۴۰ باشگاه و بعد از آن ۳۵ باشگاه رزمی اختصاص دارد.

انتهای پیام/