به گزارش صبح توس؛ محمدحسن فرهادی فرماندار درگز در مراسم نواختن زنگ ایثار و شهادت در یکی از مدارس دخترانه درگز ضمن گرامیداشت یاد شهدای هشت سال جنگ تحمیلی اظهار کرد: دفاع مقدس یادآور یک روز ملی و افتخار واقعی در حافظه تاریخی کشور ماست.

وی افزود: شهادت بیش از 36 هزار دانش آموز بسیجی و 5 هزار معلم فرهیخته در دوران دفاع مقدس که استقلال و آزادی را به این کشور هدیه دادند، نشانگر عجین بودن فرهنگ تعلیم و تعلم با فرهنگ شهادت است.

فرهادی گفت: کشور ما دارای اصیل ترین تمدن در سطح خاورمیانه است؛ این اصالت را مدیون زحمات بزرگانی هستیم که از جان خود در این راه مایه گذاشته و ما را به اوج قله های عزت و سرافرازی رساندند.

فرماندار درگز با اشاره به شعار آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید عنوان کرد: امید، نشاط و مقاومت در برابر مشکلات جامعه را از خمودگی رها کرده و باعث پویایی و زنده بودن آن می شود؛ مثال عینی آن هم ایستادگی ملت غیور ایران در برابر توطئه های استکبار جهانی بود که به یاری خدا نقشه های شوم ترامپ و دست نشانده های او نقش بر آب شد.

وی همفکری و مشارکت را یکی دیگر از ویژگیهای انسان عاقل و سالم دانست و تصریح کرد: مطابق فرمایش ائمه معصومین علیهم السلام انسانهایی در زندگی فردی و اجتماعی موفق هستند که در امورات خود مشورت کنند، انسان مستبد و خود رای عاقبتی جز هلاکت ندارد؛ گروه ها، تشکل های دانش آموزی و حلقات بسیج سمبل مشارکت در مدارس هستند.

فرهادی در پایان مهارت آموزی را یکی از نیازهای اساسی کشور دانست و خاطرنشان کرد: صرف کسب مدرک و فارغ التحصیلی از دانشگاه ملاک خوبی برای مقایسه افراد نیست و امروز دانش آموزی به درد این کشور می خورد که از تمام لحظات خود برای کسب علم بهره برده و علاوه بر دانش علمی، مهارتی هم برای انجام دادن داشته باشد.

انتهای پیام/