به گزارش صبح توس؛ در حالی که در 16 مرداد امسال فرماندار نیشابور در پی انتقاد خبرنگاران در مورد عدم برگزاری نشست خبری توسط 49 ارگان در شهرستان نیشابور طی دو سال گذشته نامه‌ای به اداره‌های شهرستان مبنی بر برگزاری نشست خبری تا پایان شهریور ماه زده بود، امروز اتفاق عجیبی در این شهرستان افتاد.

امروز خبر نشست خبری کوروش راهدار، رئیس اداره تأمین اجتماعی نیشابور به ناگاه بر روی برخی رسانه‌های خاص منتشر شد که پس از پیگیری‌های خبرنگار صبح توس مشخص شد این اداره با دعوت از تعداد محدودی رسانه همسو با مدیریت خود، و عدم دعوت از دیگر رسانه‌ها سعی نموده تا نشست خبری خود را با کمترین میزان خبرنگار و سؤال و جواب‌های مشخص و از پیش تعیین شده برگزار نماید.

قابل توجه است که رسانه‌هایی همچون خبرگزاری فارس، مهر، آریا، دانا، تسنیم و روزنامه‌های خراسان، کیهان، رسانه‌های مکتوب محلی و  ... به این نشست دعوت نشده بودند.

در حالی این اقدام را شاهد هستیم که حتی مدیران هفته‌نامه خیام نامه با مشاهده این‌گونه دعوت گزینشی حضور خبرنگار خود در این برنامه را ممنوع کرده‌اند.

تلاش رئیس این اداره برای انجام دستور فرماندار مبنی بر برگزاری نشست خبری با اصحاب رسانه در کمترین سطح ممکن، با اعتراض خبرنگاران همراه شده است و ضروری است مدیرکل تأمین اجتماعی استان خراسان رضوی و فرماندار نیشابور هر چه سریع‌تر راهکاری بی اندیشند و نتیجه پیگیری‌های خود را به‌صورت رسمی به اطلاع رسانه‌ها و مردم نیشابور برساند.

سجاد سلیمی

انتهای پیام/