به گزارش صبح توس؛حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی دستجردی، امام جمعه قوچان، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته دفاع مقدس گفت: یکی از توشه های جریان کربلا که باید به آن توجه داشت، تقوا است و این ازدیاد تقوا در وجود شهدای کربلا بود که منجر به چنین عظمتی شد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جلسه خارج فقه با طلاب، ادامه داد: در هیچ سطحی با آمریکا مذاکره نخواهیم داشت و اگر آمریکا از اقدامات خود توبه کند و به برجام بازگردد، به عنوان یکی از اعضای طرف برجام می شود با آنها در این موضوع مذاکره داشت.

وی با بیان اینکه برخی ها در حال تنگ کردن عرصه به امام جامعه هستند و در این موضوع می بایست در کنار رهبر انقلاب قرار بگیریم و او را تنها نگذاریم، افزود: اقدامات قوه قضائیه، بارقه های امید را در جامعه زنده کرده است و برخورد انقلابی ریاست قوه قضائیه توانسته است روحیه انقلابی و جهادی را در جامعه تقویت کند.

خطیب نماز جمعه قوچان با بیان اینکه در این حوزه چند نکته را می بایست بصورت جدی در جامعه پیگیری کرد تا بارقه های امید ادامه دار باشد، تصریح کرد: مبارزه بی حد و مرز با فساد  و بدون در نظر گرفتن شرایط و جایگاه افراد، مبارزه با پدیده  آقازاده ها و برخورد قاطع با قضات متخلف به دلیل طولانی کردن پرونده ها به دلایل خاص و یا سایر تخلفات، از جمله مهمترین نکاتی است که قوه قضائیه در این مسیر می بایست به آن توجه داشت.

حجت الاسلام دستجردی با بیان اینکه طرح هر مسجد یک حقوقدان، طرحی عالی برای تسهیل رسیدن مردم به حق خواهد بود و این طرح، مسیر و زمینه رسیدن به آگاهی حقوقی عموم مردم جامعه را فراهم خواهد کرد، بیان داشت: اگر در یک نهاد انقلابی تخلف کوچکی صورت می گیرد، نیاز نیست صورت یکدیگر را بخراشانیم بلکه می بایست از طریق امر به معروف و نهی از منکر و گفتگو این مشکلات کوچک را حل و فصل کنیم.

وی با اشاره به اجلاس سران ترکیه، ایران و روسیه و توصیه پوتین به مسلمانان خاطر نشان کرد:  رئیس جمهور روسیه که فردی مسیحی است با اشاره به کشتار مسلمانان در یمن در این اجلاس گفته که اگر مسلمانان به قرآن عمل کنند دیگر شاهد کشتار یمنی ها توسط عربستان سعودی نخواهیم بود.

وی جوانان نسل حاضر را پرشورتر از جوانان گذشته دانست و تاکید کرد: دفاع مقدس باید زنده نگه داشته شود و می بایست خاطرات خانواده شهدا در مساجد نقل شود و در این امر برنامه ریزی بسیار خوبی از سوی سپاه ناحیه قوچان و ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس  انجام شده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی قوچان با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس گفت: باتوجه به آغاز سال تحصیلی می بایست به فکر دانش آموزان نیازمند بود و در مدارس دولتی، مدیران حق ندارند از دانش آموزان شهریه دریافت کنند، هرچند که  متاسفانه برخی مدارس با تشکیل انجمن اولیا و به بهانه مصوبات این انجمن از خانواده ها مبالغی دریافت می کنند که این مساله به نوعی دور زدن قانون است.

حجت الاسلام دستجردی  با بیان اینکه ما نباید کاری کنیم که افراد مستمند جامعه خجالت زده و دانش آموزان سرخورده بشوند و اعضای انجمن اولیا نباید یک روی سکه را ببینند و باید وضعیت خانواده ها را در نظر داشته باشند، خاطر نشان کرد: البته اگر خانوده ای مشکل مالی نداشته باشد و از طرفی تمایل به کمک داشته باشد بسیار پسندیده است و بنده هم این موضوع را توصیه می کنم زیرا مدارس نیاز مالی دارند و باید برای فرهنگ و آموزش فرزندانمان هزینه کنیم اما اجبار خانواده ها برای پرداخت کمک به مدارس پسندیده نیست.

امام جمعه قوچان با بیان اینکه تربیت دانش آموزان در مدارس می بایست بر مبنای اسلام و هویت ایرانی انجام شود، گفت:  توجه به فرهنگ و زبان فارسی می بایست مورد توجه قرار بگیرد و نقش معلمان و مدارس در این حوزه بسیار حائز اهمیت است زیرا سهم آموزش و پرورش در تربیت جامعه بسیار بالاست و باید تمام افراد دست به دست هم دهیم و با کمک های مالی و فکری به مدیران و معلمان کمک نماییم.

انتهای پیام