به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل آباد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد با اشاره به کارشکنی ها در قبال اقدامات انقلابی دستگاه قضا، اظهار داشت: در حالی که مردم کشور برکات شایسته سالاری را در قوه قضائیه می بینند ولی برخی از مدعیان دروغین مبارزه فساد نیز دست به کارشکنی می زنند.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: آنچه که در روزهای اخیر توسط دستگاه قضا به آگاهی مردم می رسد حکایت از عدالت خواهی، رویکرد انقلابی، مدیریت جهادی و عزم قاطع این قوه برای مبارزه فساد است

خطیب جمعه خلیل آباد تصریح کرد: پیگیری مجدانه در برگزاری دادگاه های مبارزه با فساد، حضور سرزده در مجامع قضایی، رسیدگی به پرونده های آقازاده ها و مسئولان کشور، برخورد با قضات متخلف نیز از جمله اقدامات چند وقت اخیر این دستگاه بود که بسیار قابل توجه است ولی این روزها شاهد عدم همکاری برخی از دستگاه برای تداوم مبارزه قاطع با فساد مالی و اقتصادی هستیم

وی با بیان اینکه برخی از عناصر سیاسی مدعیان دروغین مبارزه با فساد و احزاب مختلف با روش های مختلف به دنبال کارشکنی در دستگاه قضا هستند، اذعان کرد: برخی با نگاه جناحی علیه دستگاه قضا با روش های مختلف مخالفت می کنند.

ناهیدی با تأکید بر اینکه وقتی عملکرد رئیس دستگاه قضا می بینند که موجب برتری نیروهای انقلابی در جامعه می شود روند مخالفت خود ادامه می دهند، عنوان کرد: ادامه روند خوب رئیس دستگاه قضا به شکست غیر انقلابی ها می انجامد و اگر دستگاه های دیگر نیز این‌طور انقلابی عمل کنند اتفاقات خوبی در کشور رخ خواهد داد.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه حمله 10 پهباد انصار الله یمن به تاسسیات نفتی عربستان باعث کاهش 50 درصد صادرات نفت عربستان شد، تشریح کرد: این حمله به قلب صنعت نفتی عربستان با توجه به حضور 500 مستشار نظامی آمریکا در عربستان، ضربه بسیار سنگینی بر عربستان سعودی و آمریکایی ها بود.

امام جمعه خلیل آباد با تأکید بر اینکه انصار الله قلب صنایع نفتی عربستان را مورد هدف خود قرار داده که عربستان را دچار یک سکته قلبی و محیط عربستان را برای سرمایه گذاری نا امن کرده است، بیان کرد: انصار الله یمن اعلام کرده است که این حمله با همکاری مخالفان داخلی عربستان شکل گرفته است که این وضعیت را روز به روز برای رژیم آل سعود بحرانی تر می کند.

 

وی در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در درس خارج از فقه خود در خصوص نقشه های دشمن و آمریکا در مقابله با جمهوری اسلامی، تأکید کرد: آمریکا اگر از آنچه که قبلاً دنبال آن بوده توبه کند و به برجام برگردد و تحریم ها و شرط های خود را بردارد آن وقت می تواند در جمع کشورهای معاهده شرکت کند در غیر این صورت هیچ مذاکره ای در هیچ سطحی بین مسئولان جمهوری اسلامی و آمریکایی اتفاق نخواهد افتاد چه در نیویورک و چه در غیر از آن.

 

حجت الاسلام ناهیدی با بیان اینکه سرقت و دزدی مال دیگران از نظر اسلام گناه کبیره و از نظر قانون جرم تلقی می شود و یکی از مصادیق آشکار منکرات است، ابراز کرد: در نظام جمهوری اسلامی، مردم و دولت باید تلاش کنند و بستر سالمی را فراهم بیاورند که فرد مجبور به سرقت و دزدی نشود.

وی با تأکید بر اینکه ضعف ایمان، ضعف اقتصادی، اعتیاد و... باعث می شود که یک فرد با سرقت خود را بی آبرو کند و به خطر بیندازد، خاطرنشان کرد: پیامدهای منفی که بحث سرقت از نظر اقتصادی، امنیتی دارد و زمینه را برای فسادهای اجتماعی و نا امنی و بسیاری از جنایت های دیگر فراهم می کند.

انتهای پیام/