به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام حسین عیدی امام جمعه موقت درگز در خطبه های نمازجمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزارن به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: تقوا موثرترین و ضروری ترین خصوصیت برای نجات انسان است.

وی در ادامه با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم (ص) عنوان کرد: تفاوت بین انسان مومن و منافق چند چیز است که از جمله آنها می توان به داشتن اخلاص در عمل، رعایت عدالت در حال خشنودی و غضب، گذشت و ایثار و میانه روی در توانگری و فقر اشاره کرد.

امام جمعه موقت درگز تبیین کرد: هفته مقدس را در حالی جشن خواهیم گرفت که جبهه استکبار در حال ایجاد  اقتصادی برای تسلیم کردن مردم است که مطابق فرمایش رهبر معظم انقلاب، این توطئه آمریکا عاقبتی جز شکست ندارد؛ ایستادگی و مقاومت مردم ایران در جنگ تحمیلی، جنگ را به یک پدیده بی نظیر در جهان تبدیل کرد.

حجت الاسلام عیدی به تشریح دستاوردهای جنگ هشت ساله پرداخت و ابراز کرد: صدور تفکر انقلاب و مظلومیت ملت ایران به دنیا، محکم کردن ریشه های انقلاب، صدور روحیه مقاومت به کشورهایی همچون فسطین و عراق و یمن، حفظ تمامیت ارضی کشور، تامین امنیت پایدار در برابر یاوه گویی های استکبار و زنده کردن روحیه ولایت پذیری از جمله دستاوردهای دوران دفاع مقدس بود.

وی افزود: لذا مردم و علی الخصوص مسئولین باید نسبت به این شعائر حساس بوده و ضمن حفظ این گنج بزرگ، تمام تلاش خود را برای انتقال آن به کار گیرند.

امام جمعه موقت درگز در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری تشریح کرد: هدف اروپا و آمریکا از فشار حداکثری برای مذاکره، حل مشکلات بین کشورها نیست؛ آنها دنبال این هستند که با مذاکره ابهت شکسته خود را احیا کنند، بنابراین هیچ گونه مذاکره ای در هیچ سطحی از مسئولین برگزار نخواهد شد.

حجت الاسلام عیدی خاطرنشان کرد: مذاکره یک شرط دارد آن هم توبه و پشیمانی آمریکا از گذشته و تلاش برای رفع موارد نقض شده در برجام است که آن هم انجام شدنی نخواهد بود چرا که توبه گرگ مرگ است؛ همانگونه که در طول جنگ با تکیه بر مردم به پیروزی دست یافتیم، امروز هم تنها راه خروج از معضلات و مشکلات اقتصادی کشور، اتکا به ظرفیت بسیار بالای مردم و توان داخلی است.

انتهای پیام/