محمد روحانی، رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان رضوی در گفت‌وگو با صبح توس؛ اظهار کرد: جهادگران خراسان رضوی از ابتدای سال جاری با بارش‌های سیل‌آسا که موجب خسارت‌هایی به هم‌وطنانمان شد، در کنار مردم و محرومان بوده است.

وی افزود: از ابتدای سال 98 تا کنون بیش از 500 گروه جهادی به مناطق سیل‌زده و محروم اعزام شدند و خدمات فراوانی همچون خدمات عمرانی، فرهنگی، آموزشی و بهداشتی به نیازمندان ارائه شد.

روحانی با اشاره به اجرای طرح همبستگی ملی گفت: در قالب این طرح مقرر شد تا خانه‌های آسیب دیده از سیل را با کمک نیروهای جهادی، باز سازی، مرمت و درصورت تخریب از نو ساخته شود که سهم خراسان رضوی در این راستا ساخت 500 واحد مسکونی برای سیل‌زدگان است و خوشبختانه تاکنون اقدامات قابل توجهی در این راستا انجام شده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان رضوی ادامه داد: بر اثر بارش‌های شدید در ابتدای سال شهرهای بردسکن، سبزوار، خلیل آباد، کاشمر، روداب، درگز، قوچان و کلات در خراسان رضوی دچار خسارت شدند که با استقرار گروه‌های جهادی در این مناطق روند بازسازی و مرمت خانه‌های افراد آسیب دیده با اولویت مددجویان بهزیستی و کمیته انداد شروع شد و سعی داریم که تا ابتدای دی ماه تمامی این خانه ها را به پایان برسانیم.

وی یادآور شد: بسیج سازندگی نیز در حاشیه شهر فعالیت های قابل قبولی انجام داده است که در این راستا سال گذشته مرمت 380 مدرسه و بازسازی مساجد و خانه افراد نیازمند انجام شد و این اقدامات نیز در سال جاری افزایش یافت.

روحانی با تاکید بر اینکه اردوهای جهادی باعث احیای روحیه ایثار و از خودگذشتگی می شود، گفت: این اردوها باعث میشود تا روحیه ایثار به نثل جوان ما منتقل شود که این از تاکیدات رهبری است.

فعالیت بیش از 1000 گروه جهادی در سطح استان

روحانی با اشاره به فعالیت بیش از 1000 گروه جهادی در سطح استان، گفت: سال گذشته توسط گروه‌های جهادی بسیج دانش‌آموزی بیش از 80 مدرسه در ایام تعطیلات، رنگ‌آمیزی، زیباسازی و مرمت شد همچنین در بحث محرومیت‌زدایی بهداشتی و درمانی گروه‌های جهادی پزشکی 55 هزار ویزیت رایگان را در سال گذشته انجام داده‌اند و خدمات پزشکی در بحث دندان‌پزشکی، زنان و زایمان، اعصاب و روان، اطفال، دارو و عمومی ارائه شد.

ساخت و مرمت 500 واحد مسکونی محرومین در استان

رئیس بسیج سازندگی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: سال گذشته با اقدامات جهادگران بسیجی و خدمات فنی مهندسی در بحث خدمات کشاورزی، باعث افزایش 25 میلیارد تومانی محصولات کشاورزان شد و با کمک کمیته امداد و بهزیستی، بیش از 500 واحد مسکونی محرومین در خراسان رضوی ساخته، زیباسازی و مرمت شد.

روحانی تصریح کرد: سال گذشته 1000 سری جهیزیه به زوج‌های جوان نیازمند اهدا شد و امسال نیز در نظر داریم تا 1400 سری جهیزیه دیگر نیز به این زوج‌ها اهدا شود و در زمینه اهدای بسته‌های معیشتی، حدود 20 هزار بسته معیشتی، 15 هزار پوشاک، 22 هزار لوازم التحریر در بین خانواده‌های نیازمند توزیع شد و امیدواریم امسال نیز بتوانیم 50 هزار لوازم التحریر به دانش آموزان مناطق محروم اهدا کنیم.

انتهای پیام/