به گزارش صبح توس؛ سردار حسینعلی یوسفعلی‌زاده، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی، صبح امروز در نشست خبری ستاد بزرگداشت سی و نهمین سالگرد هفته دفاع مقدس که در مرکز فرهنگی دفاع مقدس مشهد برگزار شد، اظهار کرد: هفته دفاع مقدس به یک حرکت مؤثر فرهنگی، تبیینی و تبلیغی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه برکات دفاع مقدس در قالب مقاومت و ایستادگی فعال، جریان دارد، افزود: علی‌رغم تبلیغات دشمنان، سربازان ما در تمامی عرصه‌ها پیروز هستند و دشمن نتوانسته به خواسته‌های نامشروع شیطانی خود دست پیدا کند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی با اعلام اینکه «ما پیروزیم» شعار کلیدی امسال در هفته دفاع مقدس است گفت: دشمن در همه تهاجمات خود شکست خورده و سرافکنده شده و هدف ما این است از عظمت شهیدان به نیکی یاد کنیم و حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مهم ترین هدف ماست.

وی با اشاره به اینکه مردم دنیا از ایستادگی و پیشرفت‌های همه‌ جانبه ملت ایران الگو می‌گیرند افزود: ثابت می‌کنیم این حرکت نه تنها اسلامی و فرهنگی بلکه مردمی است.

سردار یوسفعلی‌زاده با اشاره به اینکه باید بیانیه گام دوم انقلاب، طی این هفته بیشتر مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: بر اساس برنامه های هماهنگ شده باید همگی بتوانیم نقش خود را در هفته دفاع مقدس به خوبی ایفا کنیم چراکه انقلاب و نهضت ما همان اندازه که اسلامی است، مردمی نیز هست لذا گرامیداشت هفته دفاع مقدس با تکیه بر مردم باید صورت بگیرد.

وی برگزاری رژه نیروهای مسلح را یکی از برنامه‌های تدارک دیده شده در اولین روز از هفته دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: این رژه با به نمایش گذاشتن قدرت صنعتی و دفاعی کشور همراه است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در روز دوم این هفته، زنگ هفته دفاع مقدس در مدارس نواخته می‌شود و افتتاح چند مدرسه جزو برنامه‌های این روز است. روز سوم با عنایت به شعار سال ۹۸، به اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ملی اختصاص یافته و افتتاح مرکزهای فعال در حوزه اقتصاد مقاومتی، برنامه ویژه این روز است.

وی با اشاره به اینکه روز چهارم به موضوع بصیرت‌افزایی و دشمن‌شناسی اختصاص دارد، اظهار کرد: برنامه‌های این روز با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب خواهد بود.

سردار یوسفعلی‌زاده گفت: علاوه بر عطرافشانی و غبارروبی مزار شهدا، بازدید و سرکشی از بیش از دو هزار خانواده شهید در روز پنج‌شنبه هفتم مهرماه برنامه ریزی شده است.

وی با بیان اینکه سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه پنجم مهرماه، از سوی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس معرفی شده است، افزود: همچنین به مناسبت روز شکست حصر آبادان، برنامه‌هایی را با تمرکز بر این موضوع طراحی‌ کرده‌ایم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی ضمن اشاره به برنامه‌های گرامیداشت سالروز شهادت شهدایی همچون فلاحی، فکوری نامجو، کلاهدوز و جهان‌آرا، اظهار کرد: ۵۰۰ ویژه برنامه شهرستانی و ۳۰۰ برنامه استانی توسط دبیرخانه دریافت شده است و بیش از ۱۰ هزار برنامه در مساجد، دانشگاه ها و ادارات اجرا خواهد شد.

وی با اعلام برخی از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس مانند یادواره‌های شهدا در مساجد، روستاها و مراکز مختلف، برپایی شب شعر دفاع مقدس افزود: برنامه‌های هفته دفاع مقدس و گرامیداشت آن مورد بغض و کینه دشمنان است، چون با استمرار ارزش‌های دفاع مقدس، منافع خود را در خطر می‌بینند، به همین خاطر سعی در سنگ‌اندازی و تحریف ارزش‌ها و برنامه‌های احیاکننده این مناسبت دارند.

سردار یوسفعلی‌زاده اجرای برنامه های گرامیداشت این هفته را از وظایف بین بخشی و همگانی دانست و تصریح کرد: علاوه بر کمیت برنامه های این هفته به کیفی سازی ان نیز معتقد هستیم چراکه برنامه های دفاع مقدس باید جذب کننده اندیشه ها و افکار مخاطبان آن علی الخصوص جوانان باشد تا تأثیرگذار باشد.

وی ضمن تأکید بر لزوم بستر نظارتی و ارزیابی کیفی این برنامه ها و اعلام نقاط قوت و ضعف توسط رسانه ها افزود: اهل قلم، هنرمدانف ایثارگران و پیشکسوتان این عرصه بایستی مروج فرهنگ ایثار و شهادت باشند چراکه نسل جوان امروز تشنه حقایق دفاع مقدس است.

انتهای پیام/