به گزارش صبح توس؛ نزدیک به یک ماه است نور علی تنابنده، قطب دراویش ملاسلطانی در گناباد از توابع خراسان رضوی حضور یافته که همین موضوع مورد اعتراض مردم این منطقه قرار گرفته است.

مقرر شده بود این فرد چند روز از ایام محرم را در این منطقه باشد که پس از ادامه سکونت وی، واکنش مردم، امام جمعه، حوزه علمیه و سایر نهادهای انقلابی شهرستان گناباد را در پی داشت.

گفتنی است مردم گناباد خواستار خروج هر چه سریع تر قطب دراویش ملاسلطانی از این منطقه شده اند و برخی نهادهای انقلابی نیز طی بیانیه ای بر آن تأکید داشته اند.

حجت‌الاسلام حسین صادقی‌نسب، امام جمعه گناباد در گفت‌وگو با خبرنگار ما، پیرامون حضور قطب فرقه دراویش ملاسلطانی ضمن اشاره به اینکه مردم شهرستان با ایمان و مؤمن و انقلابی هستند اظهار کرد: افرادی که خودشان را دراویش گنابادی معرفی می‌کنند در طی سالیان قبل از انقلاب با این نام مطرح شده‌اند و در آن زمان با رژیم شاه همکاری داشتند و حتی تظاهرات مردم را تهدید می‌کردند.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب این افراد به تهران فرار کردند و سران این افراد مانند تیمسار اویسی و دکتر اقبال از نزدیکان دربار شاه بودند لذا سابقه بسیار بدی در وابستگی به رژِیم شاهنشاهی دارند.

امام جمعه گناباد با بیان اینکه این دروایش قبل از انقلاب نیز ظلم‌هایی هم نسبت به مردم انجام داده‌اند گفت: پس از انقلاب نیز در سکوت بودند اما مدتی نیز با موج های سیاسی خاصی همراه شدند و با همکاری فتنه گران در سال 88، اهانت به حضرت زهرا(س) و جنایات خیابان پاسداران را مرتکب شدند.

وی افزود: دراویش منحرف گنابادی از ترس مردم فرار کرده‌اند و در تهران این جنابات را مرتکب شده اند و تنها متأسفانه نام این شهرستان را یدک می‌کشند.

حجت‌الاسلام صادقی‌نسب تصریح کرد: پس از همه این جنایات و مسائل، قطب دراویش ملاسلطانی در شهرستان گناباد ساکن شده است لذا مردم اعتراض خود را به طرق مختلف نشان داده‌اند و باید صدای تظلم و دادخواهی مردم نیز به مسئولان رسانده شود.

وی افزود: از جمعیت صد هزار نفری شهرستان گناباد، کل دراویش گناباد 2500 نفر هستند و لذا احساسات معنوی اکثریت غالب مردم شهرستان نباید به بازی گرفته شود.

امام جمعه گناباد با اشاره به اینکه قطب دراویش ملاسلطانی باید سریع تر از شهرستان خارج شود و در غیر اینصورت احتمال بروز مشکل و درگیری وجود دارد خاطرنشان کرد: تا امروز به همه کسانی که پس از اعتراض منظقی خواستند برخورد داشته باشند گفته شده که شهرستان گناباد شهری امنی بوده و باید باشد لذا نباید متشنج شود اما با وجود دعوت به وحدت و آرامش امکان عبور مردم از مسئولان وجود دارد.

وی افزود: نباید افرادی که بدنام هستند گناباد را به عنوان مرکز فعالیت و استقرار انتخاب کنند و مردم به شدت ناراضی هستند و این موارد به مسئولان منعکس شده است تا سفارشات و اقدامات لازم در دستور کار قرار بگیرد.

حجت‌الاسلام صادقی‌نسب گفت: مردم درخواست دارند این دراویش تنها به نام ملاسلطانی نامیده شوند و دارای پسوند گنابادی نباشد تا این شهرستان بدنام نشود.

وی با بیان اینکه در همان سال 96 مردم از جنایات این فرقه اعلام بیزاری کرده اند افزود: ما در جایگاه امامت جمعه از مسئولان در برابر اعتراضات مردم دفاع کرده‌ایم ولی مردم وقتی مشاهده می‌کنند به قولها عمل نمی شود بدبین شده‌اند.

امام جمعه گناباد اظهار کرد: البته به منظور جلوگیری از مظلوم‌نمایی دشمن دراین رابطه نباید بهانه‌ای به رسانه‌های خارجی معاند در این موضوع داده شود.

وی با تأکید بر احترام به احساسات معنوی اکثریت مردم افزود: آیا وزارت کشور در خواب غفلت است؟ چرا اقدامی نمی‌کنند؟ اگر اتفاقی افتاد مسئولان باید پاسخگو باشند.

حجت‌الاسلام صادقی‌نسب تصریح کرد: دغدغه و درخواست این را داریم که مسئولان از برپا شدن فتنه‌ای جدید جلوگیری کنند؛ مسئولان امنیتی مشورت نمی‌کنند و حرفهای ما پیش آنها خریدار ندارد و متأسفانه از تهران بدون اینکه گناباد و دغدغه های مردم را بشناسند برای شهرستان تصمیم‌گیری می‌شود.

در ادامه مجمع بسیجیان شهرستان گناباد در خصوص محکوم کردن فرقه انحرافی دراویش ملاسلطانی و همچنین ستاد اجرایی امر به معروف و نهی از منکر شهرستان گناباد در مورد ابراز مخالفت با حضور قطب دراویش ملاسلطانی در گناباد و حمایت از مواضع امام جمعه محترم شهرستان بیانیه های جداگانه ای به شرح ذیل صادر کردند.

بسمه تعالی

فرقه انحرافی ملا سلطانی که مانند خیلی از فرقه های کاذب معاصر با حمایت و تحت لوای استعمار پیر انگلیس و با هدف ایجاد بدعت در دین و تضعیف مرجعیت دینی و اجرای پروژه جدایی دین از سیاست پا گرفت، ادامه موجودیت خود را در رواج انحرافات فکری و عقیدتی می دانست؛ بر همین اساس و پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با دفاع از تفکرات لیبرال سرمایه داری غرب و اسلام آمریکایی به مسیر کاذب خود ادامه داد و به کارنامه سیاه و سراسر انحراف خود، مسائلی چون ترویج تفکر اومانیسیتی و انسان محوری به جای خدامحوری، اهانت به ساحت مقدس حضرت زهرا(س)، حمایت از فتنه 88، اغتشاش خیابان پاسداران و به شهادت رساندن شهید حدادیان و ملاقات با سران منافقین در فرانسه و تعامل با مخالفان و براندازان نظام جمهوری اسلامی را افزود.

با مطالعه سیر تاریخی شکل گیری این فرقه انحرافی، آنچه بر همگان مبرهن است چیزی جز بدعت در دین و همفکری و همگرایی با معاندین نظام مقدس جمهوری اسلامی و اسلام ناب محمدی(ص) نیست.

متأسفانه در روزهای اخیر علیرغم مخالفت نیروهای ارزشی و انقلابی شهرستان گناباد، شاهد حضور به اصطلاح قطب این فرقه ضاله در شهرستان گناباد هستیم که باعث جریحه دار شدن عواطف و احساسات دینی و انقلابی خانواده معظم شهدا، جانبازان، نیروهای انقلابی و دلشوز نظام شده است.

مجمع بسیج شهرستان گناباد، ضمن محکوم کردن تفکرات و اعمال اومانیستی این فرقه ضمن حمایت قاطع از سخنان اخیر امام جمعه محترم شهرستان در خطبه های نمازجمعه، خواستار خروج فوری وی از شهرستان می باشد و از مسئولین امنیتی استان و شهرستان می خواهد که با احترام به اندیشه انقلابی اکثر مردم ولایی و مؤمن شهرستان گناباد، زمینه خروج این فرد را فراهم نمایند تا به تبع ان وحدت و همگرایی اسلامی و انقلابی این مردم مثل همیشه پایدار بماند.

مجمع بسیج شهرستان گناباد-شهریور 98

بسمه تعالی

اساسی ترین محورهای مبارزات فرهنگی و سیاسی ائمه معصومین(ع) مبارزه با رواج انحرافات فکری و انشعبات درونی تشیع اصیل بوده است؛ انحرافاتی که نتیجه ای جز بدعت در دین و به تبع آن رواج نابهنجاری های دینی و اخلاقی نداشته است.

در دوره معاصر یکی از شگردهای معارضان با اسلام ناب محمدی(ص) و تشیع اصیل ایجاد فرقه های کاذب و به اصطلاح نوظهور در عرصه جهانی بخصوص در کشورهای اسلامی بوده است که هدایت انرا پرورش یافتگان مکاتب غربی و آمریکایی عهده دار شده اند.

از جمله این جریانات انحرافی در ایران، فرقه منحرف موسوم به ملاسلطانی است که با انتساب پیشینه کاذب خود به ائمه اطهار سعی در موجه جلوه دادن تفکر انحرافی خود دارد، درحالیکه هدفی جز رواج بدعت و بت ساختن از بعضی افراد در برابر جریان ولایت و امامت ندارد.

خوشبختانه با پیروزی انقلاب اسلامی این جریان راه به مقصد نبرده و مردم فهیم ما بخصوص مردم شریف شهرستان گناباد با اهداف این جریان بخوبی آشنا هستند و مثل همیشه اعلان برائت از این تفکرات واهی داشته اند.

آنچه این مردم را در روزهای اخیر آزرده خاطر نموده، حضور نماینده این جریان انحرافی در شهرستان گناباد است که علیرغم مخالفت نیروهای ارزشی و اصیل انقلاب که آحاد مردم گناباد را تشکیل می دهند، این حضور طولانی شده و متأسفانه آنچه به اذهان القا می‌گردد، موافقت مسئولان امنیتی سطح کلان کشور با این موضوع است.

بر همین اساس مردم ولایی و انقلابی شهرستان گناباد ضمن ابراز مخالفت قاطعانه با این حضور که زمینه ساز اختلاف و خلل در وحدت مردم خواهد شد با حمایت قاطع خود از مواضع حکیمانه امام جمعه محترم شهرستان در خطبه های نماز جمعه و با محکوم کردن مواضع عده ای ناچیز در فضای مجازی که سعی در توجیه این حضور با هدف تفرقه افکنی بین مردم را دارند، خواهان خروج هر چه زودتر نماینده این جریان انحرافی و کاذب هستند و برائت از تفکرات بدعت آفرین و لیبرال غربی آنان را در شرایط کنونی مهم ترین امر به معروف می دانند.

ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان گناباد-شهریور 98

انتهای پیام/