محمد مددی در گفتگو با صبح توس؛ از حضور گردشگران  فنلاندی در شهرستان درگز خبر داد و اظهار کرد: یکی از مهمترین اهداف وزارت میراث فرهنگی، فراهم سازی امکانات و زیرساختهای لازم جهت جذب حداکثری گردشگر به ویژه گردشگران خارجی به شهرستان است.

وی افزود: در همین راستا اقدامات مهمی از جمله راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی، استاندارد سازی امکانات هتلها و مسافرخانه ها جهت رفاه حال مسافران، ساماندهی سایت موزه بندیان، تبلیغات و معرفی جاذبه‌های شهرستان در فضای مجازی و  پیگیری پژوهشهای باستان شناسی انجام شده که خوشبختانه این اقدامات جهش قابل توجهی در جذب گردشگران به شهرستان درگز داشته است.

رئیس اداره میراث فرهنگی درگز عنوان کرد: در آخرین مورد، شاهد حضور گردشگران موتور سوار فنلاندی در شهرستان بودیم؛ این افراد با جستجو در اینترنت و با هدف بازدید از مناطق بکر طبیعی و تاریخی جهان، به پتانسیلهای درگز پی برده و آنرا به عنوان یکی از مهمترین مقاصد گردشگری خود انتخاب کرده بودند.

مددی گفت: گردشگران فنلاندی با حضور خود در شهرستان، از شالیزارهای رودخانه زنگلانلو و درونگر، منطقه نمونه گردشگری چهلمیر و ارتفاعات بکر الله اکبر دیدن کردند؛ همچنین ضمن بازدید از سایت موزه بندیان، با پیشینه تاریخی شهرستان آشنا شدند.

وی در پایان ابراز کرد: امیدواریم با همکاری و هم افزایی مسئولین شهرستان بتوانیم گردشگران بیشتری را به شهرستان جذب نمود و شاهد رونق هر چه بیشتر این صنعت باشیم.

انتهای پیام/