علی سهیلی در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به جنبه های مختلف پروژه دروغ دختر آبی اظهار کرد: می‌توان گفت این پروژه اولین اقدام دشمن برای زیر سوال بردن عدالت قوه قضائیه است و قطعا آخرین اقدام هم نخواهد بود؛ قوه ای که عزم خود را برای مبارزه با فساد جزم کرده، اگر عدالت نداشته باشد طبیعتا سایر اهداف او هم به مقصد نمی رسد.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: در این میان عده ای از نخبگان و مسئولینی که باید هدایتگر مردم عادی جامعه باشند متاسفانه به علت نداشتن سواد و بصیرت رسانه ای، مرتکب گمراهی شدند و با وجود تکذیب ماجرا هنوز هم بر روی اشتباه خود پافشاری می کنند.

وی در ادامه با اشاره به تکرار دروغ التهاب آفرین 6 ماه حبس توسط آقای علی مطهری، عضو لیست امید تصریح کرد: اینطور واکنشها از سوی افراد شاخص یا دلیل بر حماقت آنهاست و یا برای فرار از پاسخگویی در برابر هیئت رسیدگی به تخلفات نمایندگان و قوه قضائیه است؛ بنابراین از نظر آنها بهترین راه این است که بر لجاجت خود اصرار کرده و ذهنیت دروغگویی و بی عدالتی قوه قضائیه را در سطح جامعه القا کنند.

سهیلی گفت: متاسفانه عده ای از افراد ساده لوح و آلت دست دشمن همچون خانم پروانه سلحشوری در خیال خام خود که متاثر از فضای آلوده کانال های ماهواره ای غربی است، فکر می کنند ادامه این خودسوزی ها در سطح اجتماع منجر به حرکت مردم علیه حکومت اسلامی خواهد شد؛ بیان این مسائل از سوی یک نماینده مجلس را چیزی جز شمشیر کشیدن در برابر جمهوری اسلامی نمی توان تلقی کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: افرادی همچون مطهری و سلحشوری صلاحیت داشتن منصب نمایندگی مردم را نداشته و اگر مجلس حاضر نشود با آنها برخورد کند باید منتظر موضع گیری های شدید مردمی علیه خود باشد.

وی تاکید کرد: در این میان انتظار مردم از قوه قضائیه این است که تبعیض قائل نشده و از تمام سلبریتی ها و کسانی که به این دروغ بزرگ دامن زدند درخواست پاسخ و توضیح کند؛ برخورد با فساد فقط معطوف به اقتصاد نیست و در تمام ابعاد باید پیگیری شود.

سهیلی تصریح کرد: البته قوه قضائیه در آغاز یک راه بسیار پیچیده قرار دارد؛ حرکت آن سالها عقب افتاده بود و راه اندازی دوباره جریان مبارزه همه جانبه با فساد ممکن است کمی سخت باشد، اما اگر راه بیفتد دیگر هیچ جریانی توان ایستادن و قد علم کردن در برابر این نهاد انقلابی را نخواهد داشت.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در این راه بسیار سخت نمی توان از نقش خطیر و بااهمیت مردم غافل شد؛ اگر اقشار مختلف مردم، دانشجویان، طلاب و رسانه های انقلابی از قوه قضائیه برای رسیدگی به این جرایم مطالبه گری کرده و با دادن بیانه های مختلف اعلام حضور و حمایت کنند، دستگاه قضا با قوت بیشتری مبارزه با فساد را پیگیری کرده و برکاتش نصیب همین مردم خواهد شد.

انتهای پیام/