به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی دستجردی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه قوچان گفت: تجلی ابعاد نهضت امام حسین(ع) در جهان هر روز پررنگ تر می شود و تمام آزادی خواهان جهان فارغ از نوع دین و مذهب، می توانند با جریان عاشورا به یکدیگر ملحق شوند؛ زیرا عاشورا، پیوند دهنده بین انسان های آزادی خواه است.

وی ادامه داد: مشکل دنیا این است که سلطنت طلب ها، مظلومین جهان را در زیر پا له می کنند اما می توان زیر سلطه بودن مظلومین را با فرهنگ عاشورا نجات داد و مصداق بارز آن اتفاقاتی است که در آفریقا رخ می دهد.

وی با بیان اینکه مقدمه تمدن اسلامی، ترویج تقوا در جامعه است و این موضوع از مسیر عاشورا می گذرد، افزود: در تمام ظلم هایی که در دنیا مشاهده می شود ردپای آمریکا مشهود است، هرچند که طی سال های اخیر شاهد افول قدرت آمریکا هستیم و مصداق آن ماجرای رشوه دادن آمریکایی ها به کاپیتان کشتی ایرانی است که  نشان دهنده  ذلت سیاست مداران آمریکایی در برابر جریان مقاومت است.

امام جمعه قوچان با بیان اینکه گام سوم کاهش تعهدات ایران در برابر بدعهدی غربی ها در جریان برجام باید با قدرت برداشته شود، تصریح کرد: تزریق گاز در سانتریفیوژهای نسل جدید، راه اندازی زنجیره بیست تایی ماشین های هسته ای، حفظ اورانیوم در داخل کشور از جمله مهمترین اقدامات ایران در گام سوم کاهش تعهداتی برجامی است.

وی با اشاره به برگزاری ستاد اقتصاد مقاومتی با حضور معین اقتصادی در قوچان خاطر نشان کرد:  سروسامان پیداکردن اقتصاد در گرو رونق تولید است و از سویی در مسائل و مشکلات اقتصادی می بایست مراقب دلال بازی ها، شغل های کاذب، واردات بی رویه و غیرضروری باشیم و باور اشته باشیم که کشاورزی، صنعت و تولید معنای واقعی فعالیت اقتصادی مسوب می شود.

حجت الاسلام دستجردی با بیان اینکه بخش عظیمی از سرمایه انسانی ما درگیر شغل های کاذبی است که هیچگونه ارزش افزوده ای ندارد و سرمایه گذران ما نباید به سمت تصدی گری بروند، تصریح کرد:  قوانین دست و پاگیر فرایند تولید باید رفع شود و سوال اینجاست چرا در این شرایط اقتصادی موافقت های اصولی فرایند تولید باید چندین ماه و حتی چندین سال طول بکشد؟.

خطیب نماز جمعه قوچان با بیان اینکه نهضت تولید علم وفناوری، مهار کردن آب های روان، پیاده سازی طرح های جدید، افزایش کمی و کیفی تولید می بایست در دستور کار مدیران و مسئولین قرار بگیرد، گفت: باتوجه به شرایط جغرافیایی و اقلیمی قوچان، حمایت از دامداران و کشاورزان و توسعه کارخانه های لبنی و فرآورده های خام دامی و همچنین توسعه مشاغل کوچک و خانگی روستایی، گردشگری و بومگردی با داشتن پیوست فرهنگی و راه اندازی تعاونی های کوچک می بایست مورد توجه شهروندان قوچانی قرار بگیرد.

انتهای پیام/