به گزارش صبح توس؛ سید مرتضی بختیاری شب گذشته در دیدار با فرماندار و امام جمعه خلیل آباد که در محل کمیته امداد شهرستان انجام شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، اظهار داشت: اینکه کمیته امداد به عنوان معین اقتصادی یک شهرستان انتخاب شد، یک کار نو محسوب می شود.

وی با بیان اینکه تفاهم نامه ای با استاندار خراسان رضوی در همین راستا مبادله شد، خاطرنشان کرد: کمیته امداد از تهران حمایت های لازم را خواهد داشت تا این طرح به عنوان یک طرح موفق و الگو در سطح کشور مطرح شود.

رئیس کمیته امداد کشور با تأکید بر اینکه خلیل آباد باید الگوی موفقی برای کل کشور باشد، تصریح کرد: اگر کمیته امداد به عنوان معین اقتصادی در خلیل آباد موفق باشد، معین اقتصادی 2 الی 3 شهرستان در هر استانی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه منطقه ترشیز نیروهای ولایی خوبی دارد، اذعان کرد: در شرایط فعلی اقتصادی یکی از بهترین روش هایی که می توانیم مرگ بر آمریکای عملی بگوییم بحث توسعه فعالیت های اشتغال و اقتصاد مقاومتی است.

بختیاری با بیان اینکه سهم اشتغال استان خراسان رضوی 12 هزار نفر است و با توجه به ظرفیت خوبی که در استان داریم این به 15 هزار نفر افزایش می یابد، عنوان کرد: همدلی و همراهی خوبی در بین استاندار، فرمانداران، نماینده ولی فقیه استان و ائمه جمعه وجود دارد که می تواند به توسعه استان کمک کند.

 

6.5 درصد نرخ بیکاری شهرستان/ کمیته امداد می تواند به کاهش نرخ بیکاری خلیل آباد کمک کند

ابراهیم قاسم پور در این نشست اظهار داشت: شهرستان خلیل آباد در دو بخش مرکزی و ششطراز، قریب به 52 هزار جمعیت دارد که اکثر جمعیت شهرستان در روستاها زندگی می کنند.

وی با بیان اینکه اقدامات خوبی در راستای اشتغال زایی در شهرستان انجام شده است، خاطرنشان کرد: از سال گذشته تا دهه اول شهریور بالغ بر 14 میلیارد و 600 میلیون تومان از محل اعتبارات سامانه کارا، تسهیلات اشتغال در شهرستان پرداخت شده است.

فرماندار خلیل آباد با تأکید بر اینکه 11 تفاهم نامه در راستای طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در شهرستان امضاء شده است، تصریح کرد: در همین راستا بالغ بر 12 کارگروه رفع موانع تولید تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه تعامل و همراهی خوبی در مجموعه شهرستان وجود دارد و این به مطمئناً به توسعه شهرستان کمک می کند، اذعان کرد: 6.5 درصد نرخ بیکاری شهرستان است و اگر برخی از طرح های اشتغال شهرستان نظیر کارخانه شیر نقاب و مجتمع گلخانه ای کندر و... با کمک کمیته امداد به عنوان معین اقتصادی شهرستان خلیل آباد هر چه زودتر راه اندازی شود مطمئناً نرخ بیکاری به پایین تر از این خواهد رسید.

انتهای پیام/