به گزارش صبح توس؛ حسین مهری، مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور عصر امروز در جلسه دیدار با فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان این شهرستان که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به نام رونق تولید نامگذاری شده است، تمام مسئولین و مدیران مکلف هستیم تا در مسیر رونق تولید تلاش کنیم و کاری که از دست ما برای بازکردن گره مشکل تولید بر می آید انجام دهیم.

وی با بیان اینکه در این جنگ نابرابر اقتصادی می بایست به عنوان یک سرباز در خدمت کارآفرینان باشیم، ادامه داد: ظرفیت ها و قابلیت های شهرستان قوچان می بایست بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد و باید این سوال مطرح شود که چگونه می توانیم ظرفیت های حوزه کشاورزی و دامپروری این شهرستان را ارتقا دهیم و در این مسیر آموزش کشاورزان و دامداران، اصلاح نژاد دام ها و بهبود کیفیت مواد اولیه و خوراک دام باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه در چرخه تولید، منابع مالی آخرین حلقه این زنجیره محسوب می شود، افزود: در پرداخت تسهیلات می بایست به اهلیت و صلاحیت ها توجه ویژه ای شود و این به آن معناست که بتوانیم دانش، تجربه، شبکه توزیع و بازاریابی تولیدکننده را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور با بیان اینکه دیگر نمی توان با تکنولوژی گذشته در عرصه تولید موفق شد، تصریح کرد: شهرستان قوچان قابلیت تبدیل شدن به قطب لبنیات کشور را دارد زیرا گوشت و لبنیات و حتی گیاهان دارویی در این منطقه منحصر به فرد است.

مهری با بیان اینکه بانک ها نقش تسهیلگری را در امر تولید دارند، خاطر نشان کرد: باتوجه به اینکه در جنگ تمام عیار و نابرابر اقتصادی قرار داریم، اگر کسی مانع تولید شود به کشور خیانت کرده است.

وی با اشاره به وضعیت مجتمع بزرگ آساک دوچرخ قوچان که پیش از واگذاری به بخش خصوصی در اختیار بانک صنعت و معدن بوده است، تصریح کرد: چرخه تولید این واحد صنعتی می بایست به روزرسانی شود و باتوجه به طلب 400 میلیارد ریالی بانک صنعت و معدن از این واحد تولیدی، احتمال تملک و واگذاری مجدد این واحد صنعتی وجود دارد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه منابع بانک ها محدود است و نمی توانیم بدون در نظر گرفتن اهلیت و صلاحیت، تسهیلات پرداخت کنیم، بیان داشت: اگر صنعتگران و تولیدکنندگان به تکنولوژی روز دنیا تجهیز نباشند، نخواهیم توانست در این رقابت سخت اقتصادی به موفقیتی دست یابیم.

انتهای پیام/